PoradyDomowe trikiZamiast triku z TikTok'a zastosuj babciny patent. Sztućce będą lśniły jak nowe

Zamiast triku z TikTok'a zastosuj babciny patent. Sztućce będą lśniły jak nowe

Lśniące sztućce na wyciągnięcie ręki
Lśniące sztućce na wyciągnięcie ręki
Źródło zdjęć: © Genialne

21.11.2023 13:14

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Sztućce błyszczące niczym lustro to kwintesencja elegancji, dzięki czemu wyglądają niezwykle wytwornie. Jednak okazuje się, że taki efekt można osiągnąć samodzielnie w domu.

Wyprawiając przyjęcie, lubimy dekorować stoły oraz nakrywać je elegancką zastawą i sztućcami. Te jednak — na skutek częstego używania — bardzo szybko tracą swój urok, przez co widoczne są na nich nieestetyczne zacieki. Okazuje się, że w banalnie prosty sposób można osiągnąć znakomite efekty i przywrócić do świetności swój komplet sztućców.

Co stosować, aby mieć błyszczące sztućce?

Wiele osób uważa, że najlepszym rozwiązaniem jest stosowanie folii aluminiowej. Wystarczy wrzucić kilka kulek do zmywarki, a potem uruchomić urządzenie. Jednak trik ten nie do końca sprawdza się tak, jak powinien.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Trend na czyszczenie sztućców przy użyciu folii aluminiowej to prawdziwy hit wielu platform społecznościowych. Cieszy się niesłabnącą popularnością, ale okazuje się, że jest mało efektywny. Rezultaty są bardzo pozorne, ponieważ sztućce są czyste, ale nie wypolerowane. Z tego powodu nie warto marnować folii oraz narażać się na niepotrzebne nerwy, ponieważ zdecydowanie lepiej sprawdzi się domowy kosmetyk.

Domowy patent na sztućce to istny gamechanger

Bardzo często polerowanie to istny koszmar, ponieważ pochłania masę czasu. Jednak wcale nie trzeba robić tego przy pomocy materiałowej ściereczki, a wystarczy użyć niewielkiej ilości pasty do zębów. Zadziała ona znakomicie ze względu na właściwości ścierne, które mogą posłużyć nie tylko naszemu uzębieniu.

W tak wypolerowanych sztućcach będzie można się przejrzeć.
W tak wypolerowanych sztućcach będzie można się przejrzeć. © Pixabay | KRiemer

Już niewielka ilość tego kosmetyku pozbędzie się brzydkich zacieków na powierzchni sztućców oraz skróci czas polerowania do minimum. Wystarczy niewielką ilość pasty nałożyć na szmatkę, a następnie dokładnie rozprowadzić ją po łyżkach, nożach czy widelcach. Po kilku ruchach z pewnością zauważysz różnicę. Na koniec pozostaje zmyć kosmetyk i przejrzeć się w powierzchni sztućca.

Jak jeszcze przywrócić blask sztućcom?

Okazuje się, że folia aluminiowa w kulkach to — jak wiemy — rozwiązanie, które daje marne efekty. O wiele lepiej jest owinąć nią sztućce, a potem wrzucić je do gorącej wody z dodatkiem sody oczyszczonej. Ta mieszanka jest sprawdzona, a korzystali z niej w ubiegłych wiekach ludzie zamożni.

Dzięki takiemu połączeniu zacieki znikną szybko, ponieważ te trzy substancje cały czas pracują na powierzchni sztućców. Jest to o wiele lepszy sposób niż kulki z folii aluminiowej w zmywarce. Zapewne taki pomysł powstał jako nowoczesna alternatywa gotowania ofoliowanych sztućców, jednak nie umywa się do pierwowzoru.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także