PoradyLajfhakiZanim założysz, włóż do zamrażalki. Genialny patent z dawien dawna wciąż działa!

Zanim założysz, włóż do zamrażalki. Genialny patent z dawien dawna wciąż działa!

Influencerka jest zachwycona trikiem z rajstopami.
Influencerka jest zachwycona trikiem z rajstopami.
Źródło zdjęć: © TikTok | @tall_short_story
10.04.2024 13:26

Pamiętasz, jak babcia wyciągała rajstopy z zamrażalki? Choć mogło wydawać się to obrzydliwe, nie robiła tego bez powodu. To sprytny patent, który przedłuży trwałość materiału. Jak to działa? Wyjaśniamy.

Czasy Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej nie należały do najłatwiejszych. Sklepy świeciły pustkami. Brakowało dosłownie wszystkiego. Mamy i babcie dwoiły się i troiły, aby zapewnić rodzinie byt. Szanowały każdą rzecz. W końcu wszystko może się przydać.

To samo dotyczyło ubrań. Tkaniny przerabiane były na dziesiątki różnych sposobów. Problemem były rajstopy, towar deficytowy. Jedna dziurka przekreślała elegancką stylizację, jednak ówczesne kobiety znalazły na to sposób. Chowały je do zamrażarki. Co daje mrożenie rajstop? Odpowiedź może cię zaskoczyć.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Babcie wkładały rajstopy do zamrażarki. Poznaj genialny patent

Kobiety PRL-u wykazywały się niesamowitą kreatywnością i gospodarnością. Wiele patentów została z nami do dziś, jednak większość z nich została zapomniana. Taki los spotkał... mrożone rajstopy. Babcie wkładały je do zamrażarki na całą noc i wyciągały na chwilę przed włożeniem.

Czy mrożenie rajstop ma jakikolwiek sens? Okazuje się, że tak. Większość rajstop wykonana jest z nylonu. To cienki materiał, który jest niezwykle delikatny. Wystarczy chwila nieuwagi, żeby go zaciągnąć, a po chwili pojawia się w nim oczko. Mrożenie wzmacnia nylon i sprawia, że staje się bardziej odporny na uszkodzenia.

Rajstopy można zmoczyć wodą na chwilę przed włożeniem do zamrażarki. Ten prosty zabieg tylko potęguje efekt wzmocnienia materiału. Influencerka publikująca jako @tall_short_story postanowiła sprawdzić ten patent. Włożyła rajstopy do zamrażalki na całą dobę. Po wyciągnięciu przeprowadziła brutalny test. Wbijała w nie paznokcie i wyciągała je w każdą stronę. Materiał nawet nie drgnął. Jak widać, patent naszych babć naprawdę działa.

Jak dbać o rajstopy?

Rajstopy i pończochy cieszą się niesłabnącą popularnością. Osłaniają nogi i pozwalają na noszenie sukienek czy spódniczek nawet jesienią i latem. Jak dbać o rajstopy, aby służyły nam przez długi czas? Najważniejszym aspektem jest odpowiednie pranie. Rajstopy powinno prać się ręcznie. Wystarczy wrzucić je do miski wypełnionej letnią wodą z dodatkiem niewielkiej ilości płynu do prania. Po godzinie należy je wyciągnąć i delikatnie odcisnąć z nadmiaru wody.

Istotne jest także suszenie. Rajstopy należy suszyć na płasko, aby nie straciły swojego kształtu. Jak to zrobić? Po odsączeniu z nadmiaru wody rozłóż je na czystym i suchym ręczniku. Po kilku godzinach będą całkowicie suche i gotowe do włożenia.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także