PoradySprzątanieW te dni nie łap się za mycie okien. Smugi murowane

W te dni nie łap się za mycie okien. Smugi murowane

Teraz wiem, kiedy myć okna i nie mam na nich smug.
Teraz wiem, kiedy myć okna i nie mam na nich smug.
Źródło zdjęć: © Getty Images | Westend61

18.03.2024 14:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Brudne szyby po zimie wyglądają nie tylko źle, ale również doprowadzają nas do białej gorączki. Wielu uważa, że mycie okien to tylko standardowy przedświąteczny obowiązek, a pozostali potrzebują osobnego dnia na ich wyczyszczenie. Niezależnie od tego, do której grupy należysz, musisz pamiętać o tym, jak i kiedy myć okna.

Nikt nie lubi sprzątać, a mycie okien znajduje się na liście najbardziej nielubianych prac domowych. Bardzo często mimo naszych starań szyby nie wyglądają na czyste, a tylko bardziej zasmużone. W efekcie tracimy chęci do walki z brudem, a przecież można szybko umyć okna bez smug. Kluczem do świątecznych porządków jest wiedza, kiedy nie możemy myć okien, a sprawdzanie prognozy pogody może okazać się zbawienne.

Kiedy nie można myć okien?

Odpowiednia pogoda podczas sprzątania ma niebagatelny wpływ na szybkość oraz efekt finalny mycia okien. Wiosenne porządki warto zaplanować zgodnie z nią, jeśli chcemy uniknąć nadmiaru pracy oraz nerwów. Mycie okien w mróz to najgorszy pomysł, jaki może nam wpaść do głowy, a brud, zamiast znikać, rozmaże się i spowoduje tylko smugi. Niska temperatura i mycie okien to połączenie, które może zarysować szyby, a to stwarza poważny problem. Kiedy jeszcze nie można myć okien?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jeśli zawsze czekałeś na pięknie słońce, to popełniałeś najgorszy błąd, a przyjemne wiosenne ciepło w przypadku mycia okien z pewnością nie pomoże. Smugi na szybach to najgorsza zmora, a ostre promienie bardzo utrudniają szybkie i skuteczneumycie okien na błysk.

w słoneczny dzień najlepiej jest poczekać i zacząć czyszczenie po południu, kiedy słońce troszkę odpuści. Jeśli nie wiesz, od czego zacząć mycie okien na wiosnę, to z pewnością nie od czyszczenia ich także w deszczowy dzień. Wtedy, zamiast pozbywać się smug oraz pyłów jeszcze bardziej je przyciągniemy do powierzchni mytych szyb, a szorowanie, głośne zaklęcia i nawet najdroższe specyfiki nie pomogą.

Jak szybko umyć okna bez smug?

Zanim złapiesz się za mycie okien, to pamiętaj o tym, aby dzień przeznaczony na ich czyszczenie był pochmurny, ale nie wietrzny lub deszczowy. Dzięki temu szybko umyjesz okna bez smug, a przy tym praca przyniesie znakomity efekt. Dopiero teraz możesz zastanowić się, czym najlepiej myć szyby w oknach i wcale nie potrzebujesz do tego drogich środków za miliony monet.

Ilu ludzi, tyle domowych sposobów na mycie okien bez smug, a mieszanka octu z wodą to skuteczny klasyk. Ocet można skutecznie zastąpić także gliceryną lub płynem do mycia naczyń, a nawet płynem do płukania tkanin, które wykazują działanie antystatyczne. Dzięki nim nie tylko umyjesz okna bez smug, ale także sprawisz, że brud nie osiądzie na szybach przez długi czas.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także