Zakładasz rajstopy pod spodnie? Nie zawsze będzie ci cieplej
Zima wróciła! Przynajmniej na chwilę. Mrozy opanowały już całą Polskę. Jak zabezpieczyć się przed mrozem? Odzież termoaktywna wydaje się być najlepszym rozwiązaniem. Kobiety sięgają jeszcze po rajstopy, które chronią nogi przed zimnem. Czy aby na pewno?
Po kilkunastu dniach ciepła zima wróciła do Polski. W wielu miastach odnotowano świeżyce, a temperatura stopniowo spada poniżej zera. Ciepłe czapki i rękawiczki to obowiązkowy element ubioru. A co z nogami? Jeansy nie ochronią nas przed mrozem.
Wiele kobiet decyduje się na włożenie rajstop pod spodnie. Ten patent stosowały nasze mamy i babcie. Dodatkowa warstwa ubrań zabezpiecza nas przed przejmującym zimnem. Niestety, nie każda para rajstop zapewni nam ciepło. Co włożyć zamiast nich? Podpowiadamy.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Sprzątanie przy pomocy przypraw 2022 GRUDZIEŃ
Czy rajstopy chronią nas przed mrozem?
Odczuwanie zimna to nic przyjemnego. Można się przed tym uchronić, ubierając się na cebulkę. Warstwy ubrań izolują nas przed zimnem i pomagają podtrzymać ciepło emitowane przez ciało. Włożenie rajstop pod spodnie wydaje się być rozsądnym pomysłem. Niestety, nie każde rajstopy zapewnią nam ciepło.
Jeśli chcesz ochronić się przed mrozem, wybierz te, które wykonane są z grubego i ciepłego materiału, np. bawełny. Nylonowe czy poliamidowe, czyli te, które nosimy pod spódnicami, się do tego nie nadadzą, bowiem w żaden sposób nie izolują naszego ciała przed zimnem.
Jak ocieplić nogi zimą?
Chcesz zapewnić ciepło swoim nogom? Wybierz grube rajstopy, wykonane z materiałów takich jak bawełna, wełna czy kaszmir. Długie zakolanówki również zdadzą egzamin. Kupisz je w większości sklepów z bielizną. Pamiętaj jednak, żeby zwrócić uwagę na skład produktu.
Nie przepadasz za rajstopami? Możesz włożyć też bawełniane legginsy, które uchronią cię przed zimnem. Najlepszym rozwiązaniem jest jednak odzież termiczna. Warto zainwestować w wełnę merino, która uchroni cię nawet przed srogim mrozem. Niestety, to dość duży wydatek, bowiem koszulka i legginsy z wełny merino kosztują ok. 200 złotych. Pierz je zgodnie z zaleceniami producenta. Używaj wyłącznie łagodnych detergentów, a zestaw posłuży ci przez długie lata.