PoradyLajfhakiZapalam znicze inaczej niż wszyscy. Palą się przez 2 tygodnie!

Zapalam znicze inaczej niż wszyscy. Palą się przez 2 tygodnie!

Tak zapalony znicz będzie świecił długo
Tak zapalony znicz będzie świecił długo
Źródło zdjęć: © Genialne
30.10.2023 16:15, aktualizacja: 31.10.2023 12:08

Zbliżająca się uroczystość Wszystkich Świętych to czas, w którym wybieramy się na cmentarze. Zazwyczaj najwięcej problemu sprawia nam zapalenie znicza, który szybko przestaje świecić. Mamy na to prosty i domowy sposób.

Starter pack na cmentarz to kwiaty, znicze, zapałki oraz jeden sekretny składnik. Z pewnością każdy ma go we własnej kuchni, ale nie wielu wie, jak bardzo może pomóc w paleniu zniczy. Ma mnóstwo zastosowań, a niektórzy wierzą nawet w jego magiczną moc. Zastosowanie tej uniwersalnej przyprawy w gospodarstwie domowym jest bardzo holistyczne: od pichcenia, przez prace w ogrodzie, na odstraszaniu szkodników kończąc.

Jak zapalić znicz, aby palił się przez długi czas?

Przed udaniem się na cmentarz, warto odsypać odrobinę soli do szczelnego pojemniczka, ponieważ to proste, a niebywale skuteczne rozwiązanie. Bardzo często pierwszym problemem, z jakim się borykamy, jest zapalenie znicza tak, aby nie zgasł. Drugim, ale nie mniej istotnym czynnikiem wpływającym na ich świecenie, jest jakość wosku. Zazwyczaj kupujemy te parafinowe, o gorszym składzie chemicznym, przez co nie palą się zbyt długo.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

To właśnie jest powód, dla którego będzie potrzebna nam sól. Już niewielka ilość tej przyprawy sprawi, że znicze będą palić się bez zarzutu na bardzo długo. Wystarczy wziąć szczyptę soli, a następnie rozsypać ją wokół knota. Ta prosta sztuczka wydłuży kilkukrotnie czas palenia znicza, który widnieje na etykiecie. Dzięki temu nie musimy tracić czasu oraz nerwów na ponowne ich zapalanie.

Dzięki temu banalnie prostemu trikowi znicz będzie palił się kilka godzin
Dzięki temu banalnie prostemu trikowi znicz będzie palił się kilka godzin© Genialne

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu zniczy?

Bardzo często podczas zakupów kierujemy się ceną, a nie jakością. Dlatego często zamiast dobrej jakości zniczy mamy tę najgorszą. Jak możemy przeczytać w artykule w serwisie WP Kobieta:

"Przy zakupie zniczy zwróćmy uwagę najpierw na to, jakie informacje na opakowaniu podał producent - powinien bowiem zamieścić tam czas palenia. Wyczujmy też, jak ciężki jest wkład do znicza; im cięższy, tym dłużej będzie się palić (gdyż zawiera w sobie więcej parafiny czy wosku). Przyjrzyjmy się też, czy na powierzchni wkładów nie ma pęcherzyków. Masa woskowa powinna być gładka i jednolita, aby paliła się dłużej. Istotny jest również sam knot - nie może być za gruby i za cienki. Najlepiej też, jeśli jego długość nie przekracza jednego centymetra".

Źródło: "WP Kobieta"

Jak przedłużyć trwałość zniczy?

Oprócz soli istnieje jeszcze jeden trik na przedłużenie palenia zniczy. Jednak musimy wykonać go o wiele wcześniej, Mowa o tym, aby umieścić wkłady w zamrażalniku. Wystarczy potrzymać je tam od kilkunastu minut do kilku godzin, a wyciągnąć dopiero przed wyjściem na cmentarz. Dzięki tej prostej metodzie maksymalnie wydłużysz ich czas palenia.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także