PoradyLajfhakiZapewni chłód w upalną noc bez klimatyzacji. Zaśniesz jak dziecko

Zapewni chłód w upalną noc bez klimatyzacji. Zaśniesz jak dziecko

jak zasnąć w upał fot. freepik
jak zasnąć w upał fot. freepik
25.06.2023 17:55

Wysokie temperatury to nieodłączna część lata, na którą wielu czeka z utęsknieniem. Mimo pięknej pogody mają one swoje minusy. Sprawdź jak zasnąć w upał.

Podczas fali tropikalnych upałów czujemy się źle, biomet jest niekorzystny, a klimatyzacja nie do końca spełnia swoje zadanie. W konsekwencji jesteśmy zmęczeni i chcemy odpocząć, jednak upragniony sen nie przychodzi. Obracanie się z boku na bok nie pomaga, tak samo jak wyciągnięta stopa spod kołdry. Jest na to o wiele lepszy sposób.

Jak poradzić sobie z nocnymi upałami?

W pierwszym kroku można wymienić pościel i prześcieradło na bawełniane, które będzie przewiewne oraz nie doprowadzi do nocnego zalewania się potem. W tym czasie warto zrezygnować z materiałów sztucznych np. satyny lub poliestru, ponieważ ograniczają one przepływ powietrza. Jeśli mamy do czynienia z tropikalnymi nocami, to należy wymieniać pościel często, aby zachować prawidłową higienę. Kluczowym elementem, który poprawi zasypianie, jest także piżama. Dlatego ważne jest, aby wybrać naturalny materiał o luźnym kroju. Można też zastosować prostą sztuczkę tak, jak czytamy w serwisie WP Kobieta:

"Wystarczy skorzystać z termoforu, jednak zamiast nalewać do niego gorącej wody, wypełnijmy go lodowatą. Długo utrzyma niską temperaturę i będzie przyjemnie chłodził. Warto też spać z otwartymi oknami. W ciągu dnia upał sprawi, że mieszkanie się nagrzeje, ponieważ dostanie się do niego dużo gorącego powietrza. W nocy jednak, kiedy jest nieco chłodniej, będziemy mieli lekki przeciąg".
jak zasnąć w upał fot. freepik
jak zasnąć w upał fot. freepik

Jak zasnąć szybko w upał?

Często zmiana ubrania czy pościeli nie wystarczy, bo nadal kręcimy się źli na pogodę. Ważne jest też to, w jakiej pozycji śpimy. Specjaliści zalecają, aby kłaść się na boku oraz ograniczyć kontakt ciała z materacem. Warto dodać, że czoło i dół kręgosłupa to najcieplejsze miejsca na ciele. Dlatego trzeba zastanowić się nad tym, jak prawidłowo się ułożyć do snu. Istnieją też inne sposoby na szybki sen:

  • jedzenie lekkich kolacji do maksymalnie 2 godzin przed pójściem spać;
  • spanie nago, które według naukowców zmniejsza stany lękowe oraz pozytywnie wpływa na kondycję skóry;
  • zimny prysznic przyniesie ochłodę oraz pozwoli się odprężyć po całym dniu;
  • przygotowanie sypialni, czyli ochłodzenie jej wentylatorem obniży temperaturę pomieszczenia.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także