PoradyZastanów, zanim użyjesz kosmetyków w hotelu. Skutki mogą być tragiczne

Zastanów, zanim użyjesz kosmetyków w hotelu. Skutki mogą być tragiczne

kosmetyki w hotelu, fot. Freepik
kosmetyki w hotelu, fot. Freepik
03.09.2023 11:55

O tym, że kosmetyki w hotelu mogą być niebezpieczne, opowiadają zarówno byli pracownicy obiektów noclegowych, jak i ich goście. Dla niektórych użycie np. odżywki do włosów okazało się fatalne w skutkach. Podpowiadamy, na co powinieneś uważać, gdy nocujesz poza domem.

Byli i obecni pracownicy hoteli chętnie zdradzają w internecie sekrety obiektów noclegowych i przestrzegają przed pułapkami czekającymi na gości. Również osoby, które podróżują, wymieniają się na forach różnymi historiami "ku przestrodze". Jedni i drudzy ostrzegają, że kosmetyki w hotelu mogą być szkodliwe. Chodzi szczególnie o jeden rodzaj preparatów.

Dlaczego trzeba uważać na kosmetyki w hotelu?

W sieci krążą najróżniejsze historie na temat niepożądanych skutków używania hotelowych kosmetyków. Jedna z nich mówi, że pewna kobieta, po użyciu odżywki do włosów dostępnej w pokoju, straciła włosy. Wszystko przez to, że ktoś dolał do niej kremu do depilacji. Nie zawsze dochodzi oczywiście do tak ekstremalnych sytuacji, ale trzeba uważać. Jeśli preparaty higieniczne są umieszczone w pojemnikach wielokrotnego użytku, które łatwo odkręcić, nigdy nie mamy pewności, czy faktycznie znajduje się w nich mydło, szampon lub odżywka do włosów. Nie wiadomo, czy kosmetyk nie został podmieniony lub "udoskonalony" jakimś nietypowym  składnikiem przez przypadkowego żartownisia. Może zdarzyć się również, że kosmetyki w hotelu będą kiepskiej jakości, przez co wywołają np. reakcję alergiczną. Właśnie dlatego przed użyciem hotelowych preparatów, lepiej 2 razy się zastanów. Czasami zabranie własnych środków pielęgnacyjnych lub kupienie ich w okolicznej drogerii może zaoszczędzić nam sporo nerwów, a nawet cierpień.

Niektóre kosmetyki w hotelu mogą przysporzyć ci sporo problemów. Fot. Freepik
Niektóre kosmetyki w hotelu mogą przysporzyć ci sporo problemów. Fot. Freepik

Jakie specyfiki mogą być niebezpieczne?

Jak wspomnieliśmy, największą niewiadomą są kosmetyki przelewane do opakowań wielokrotnego użytku. Oczywiście może okazać się, że znajdują się w nich dokładnie te preparaty, które powinny, ale pewności nigdy nie mamy. Poza tym w przypadku takich opakowań nie możemy zapoznać się ze składem produktu i sprawdzić, czy nie zawiera substancji, które mogą wywołać reakcję alergiczną lub powodować podrażnienia. Najlepiej więc używać tylko tych kosmetyków, które znajdują się w fabrycznych opakowaniach. Szczególną uwagę należy zwracać na produkty do pielęgnacji włosów, takie jak odżywki. Jak radzi serwis WP Kobieta:

Jeśli więc nie są to miniaturki, których skład z łatwością możemy sprawdzić, lepiej nie polegać na dostępnych w hotelu odżywkach. Zamiast tego warto zabrać ze sobą swoje ulubione produkty do pielęgnacji włosów, umieszczone w małych pojemnikach.
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także