PoradyLajfhaki7 zaskakujących zastosowań wybielacza. Przyda się w walce z chwastami i nie tylko!

7 zaskakujących zastosowań wybielacza. Przyda się w walce z chwastami i nie tylko!

7 zaskakujących zastosowań wybielacza. Przyda się w walce z chwastami i nie tylko!
Katarzyna
02.06.2020 14:49, aktualizacja: 24.02.2022 15:59

Wiele produktów codziennego użytku ma o wiele więcej zastosowań niż myślisz! Na pewno wiesz, że spray WD-40 można użyć na 11 różnych sposobów, a z węgla aktywnego można stworzyć wybielającą pastę lub użyć go jako barwnik spożywczy. Tymi kultowymi trikami dzieliliśmy się z Wami już wcześniej, a dziś przyszedł czas na poznanie 7 zaskakujących zastosowań wybielacza!

#1 Licencja na zabijanie (chwastów)

Masz problem z pozbyciem się chwastów i traw, które wyrastają pomiędzy płytkami lub kostką na tarasie? Następnym razem, gdy będziesz pracował w ogródku, chwyć za butelkę z wybielaczem i spryskaj nim chwasty. Po kilku dniach z łatwością je usuniesz.

pinterest
pinterest

#2 Wysterylizuj swoje narzędzia ogrodnicze

Jesteś już w swoim ogrodzie, więc dlaczego nie wyczyścić wszystkich motyk i łopat? Stwórz roztwór z wybielacza i wody w proporcjach 1:4. Odpowiednia sterylizacja motyk uniemożliwi roznoszenie chorób i rozsiewanie bakterii na inne rośliny.

pinterest
pinterest

#3 Fugi odzyskają blask

W łazience nic nie wygląda gorzej, niż zabrudzone fugi. Aby znów stały się białe, wykonaj specjalną pastę. Wymieszaj ocet z wybielaczem w proporcji 1:1 i dodaj sodę oczyszczoną. Powinna powstać gęsta masa. Weź szczoteczkę do zębów i rozpocznij czyszczenie fug.

pinterest
pinterest

#4 Wyeliminuj mech

Pozbądź się mchu spryskując go rozcieńczonym roztworem stworzonym z 1 szklanki wybielacza i 3,5 l wody. Po kilku minutach ostrożnie wypłucz substancję.

pinterest
pinterest

#5 Oczka wodne

Jeśli w ogródku masz oczko wodne, pewnie zauważyłeś że często pojawiają się przy nim owady. Aby pozbyć się komarów, dodaj do wody kilka kropel wybielacza. Pamiętaj jednak, że taka woda nie nadaje się do picia i nie powinny pływać w niej ryby.

NIGDY NIE DODAWAJ WYBIELACZA ANI ŻADNYCH SUBSTANCJI CHEMICZNYCH DO NATURALNYCH ZBIORNIKÓW WODNYCH.

pinterest
pinterest

#6 Odśwież ogrodzenie

Jeśli Twoje ogrodzenie jest szare od pleśni, kurzu i brudu, rozpyl na nie roztwór z wody i wybielacza. Pamiętaj jednak aby ochronić pobliskie otoczenie - pod ogrodzenie połóż kartony lub plastikowe reklamówki, aby zabezpieczyć trawy.

pinterest
pinterest

#7 Kwiaty cięte

Przedłuż żywotność kwiatów ciętych poprzez dodanie kilku kropel do wazonu.

pinterest
pinterest

Do czego jeszcze stosujesz wybielacz?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także