PoradyZdjęcie, które zapewni ci spokojny urlop. To prosty i genialny trik!

Zdjęcie, które zapewni ci spokojny urlop. To prosty i genialny trik!

zdjęcie kuchenki fot. freepik
zdjęcie kuchenki fot. freepik

09.08.2023 08:42

Są osoby perfekcyjnie zorganizowane, które zawsze wiedzą, czy zamknęły drzwi, odłączyły od prądu żelazko lub zgasiły gaz pod czajnikiem. Jeśli do nich nie należysz, z pewnością wiele razy w czasie urlopu zastanawiałeś się, czy twój dom jest bezpieczny. Następnym razem przed wyjazdem zrób zdjęcie kuchenki, a zapomnisz o takich dylematach.

Jeśli nie jesteś mistrzem organizacji, prawdopodobnie w dniu wyjazdu na urlop biegasz po całym mieszkaniu, gorączkowo kończąc przygotowania do podróży. Jedną ręką pakujesz ostatnie drobiazgi do walizki, a drugą robisz domownikom śniadanie lub prasujesz ubrania na drogę. W końcu, kiedy wszystko jest gotowe i spakowane, w pośpiechu wychodzisz z domu. Dopiero po drodze zaczynasz zastanawiać się, czy aby na pewno zgasiłeś ogień na kuchence lub nie zostawiłeś żelazka podłączonego do prądu. Jest prosty sposób, by uniknąć takich sytuacji.

Zdjęcie kuchenki zapewni ci święty spokój

Jeśli należysz do osób, które wiecznie zastanawiają się, czy np. wyłączyły gaz pod czajnikiem, możesz wykorzystać pewien banalny, ale genialny trik. Kiedy już skończysz przygotowywać śniadanie w dniu wyjazdu na urlop, zrób zdjęcie kuchenki. Kiedy zaczniesz wątpić w to, czy faktycznie jest wyłączona, będziesz mógł je odnaleźć i upewnić się, że twojemu mieszkaniu nie grozi żadna katastrofa. Możesz zastosować ten patent nie tylko w przypadku kuchenki. Sfotografuj wszystkie sprzęty, których używałeś w dniu wyjazdu. Może to być wspomniane już żelazko, ale też np. prostownica czy odkurzacz. Jeśli w przeszłości zdarzało się, że w czasie urlopu zastanawiałeś się, czy zamknąłeś wszystkie okna lub drzwi balkonowe, im również możesz zrobić zdjęcia. Dzięki temu prostemu zabiegowi spędzisz urlop bez rozterek związanych z bezpieczeństwem twojego mieszkania.

Warto zrobić zdęcie kuchenki przed urlopem. Fot. Freepik
Warto zrobić zdęcie kuchenki przed urlopem. Fot. Freepik

Co jeszcze warto zrobić przed wyjazdem na wakacje?

W ramach przygotowań do wyjazdu warto wykorzystać również inne sprawdzone patenty.

  • Włącz w lodówce tryb wakacyjny. Upewnij się wcześniej, że w środku nie ma rzeczy, które mogłyby się popsuć (np. nabiału, jajek czy mięsa). Urządzenie podniesie temperaturę w chłodziarce (nie zamrażarce!) do 15°C, dzięki czemu dostaniesz mniejszy rachunek za prąd.
  • Kilka dni przed wyjazdem wstaw do zamrażarki niewielki pojemnik z wodą. Kiedy płyn zamieni się w lód, ułóż na wierzchu dowolną monetę. W ten sposób sprawdzisz, czy w czasie twojej nieobecności nie doszło do rozmrożenia znajdujących się w zamrażarce produktów (będzie o tym świadczyć zatopienie monety).
  • Przed wyjściem z domu zakręć zawór wody. Jeśli w czasie twojej nieobecności dojdzie do jakiejś awarii (np. pęknięcia wężyka w WC), mieszkanie nie zostanie zalane.
  • Wyłącz z prądu wszystkie urządzenia z wyjątkiem lodówki. Nie będą pobierały prądu, co przełoży się na wysokość rachunku.
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także