PoradyLajfhakiZetrzyj i wyczyść pożółkłe reflektory. Odzyskają blask na lata

Zetrzyj i wyczyść pożółkłe reflektory. Odzyskają blask na lata

pożółkłe reflektory fot. genialne.pl
pożółkłe reflektory fot. genialne.pl
03.08.2023 15:42

Regularne dbanie o samochód jest równie ważne, co jego naprawy. Czysta i wypolerowana karoseria to wizytówka każdego właściciela. Jednak nie wszyscy pamiętają o lampach, które mogą swoją kondycją zdradzić stan samochodu. Sprawdź jak wyczyścić pożółkłe reflektory.

Warto czyścić je tak samo, jak pozostałe elementy pojazdu, ponieważ są one narażone na powstawanie brudu i osadów. Często podczas jazdy uderzają o nie owady, piach, małe kamienie oraz krople deszczu. W efekcie stają się żółte i nie wyglądają dobrze. Mimo to ten prosty sposób może je szybko uratować.

Jak wyczyścić pożółkłe reflektory?

  • Do przygotowania domowego preparatu będzie potrzebny pojemnik, w którym przygotujemy domowy preparat myjący. Teraz sięgnij po 1 kostkę mydła i za pomocą obieraczki zetrzyj je na płatki, a dopiero potem dodaj pół tubki pasty do zębów. W następnym kroku wyciśnij sok z połówki 1 cytryny i wlej go do pojemnika. Wymieszaj ze sobą składniki na jednolitą masę, a gdy się połączą, dosyp 1 łyżkę proszku do pieczenia i ponownie mieszaj.
  • Nabierz specyfik na ostrą stronę gąbki do naczyń, a następnie zacznij okrężnymi ruchami wcierać w powierzchnię reflektora. Proces czyszczenia powinien trwać około 20 minut. Kiedy mieszanka jest dobrze rozprowadzona, to posyp dokładnie myte miejsce sodą oczyszczoną.
  • Następnie znowu zacznij przy pomocy gąbki czyścić reflektor. Po kilku minutach odwróć gąbkę na miękką stronę i ponownie nabierz na nią mieszanki. Teraz znowu wtłaczaj w powierzchnię reflektora specyfik przez 20 minut, a na koniec nałóż 1 łyżkę pasty do zębów i rozprowadź równomiernie po powierzchni lampy.
  • Na koniec zdejmij nadmiar produktu szmatką i wypoleruj suchym ręcznikiem papierowym.
Obraz

Tym zabezpiecz lampy, a będą czyste na długo

Przed przystąpieniem do zabiegu należy sprawdzić, czy lampy są w dobrym stanie i nie ma na nich pęknięć. Jeśli jest ich dużo lub są głębokie, to wymień reflektory na nowe. Natomiast jeśli są w dobrym stanie, to zacznij od wypolerowania ich powierzchni. Wykorzystaj do tego trik podany wyżej albo wodny papier ścierny o drobnej gradacji, który bez problemu wyrówna powierzchnię reflektorów. Kiedy efekt jest zadowalający, to przejdź do nakładania preparatu utwardzającego lub wosku. Specyfiki te zabezpieczą je przed uszkodzeniami, przebarwieniami oraz dadzą połysk. Wypolerowane reflektory nie zmatowieją i nie zżółkną już tak szybko. Bez tego szybko będą się nadawały do ponownego polerowania.

Modern luxury car headlights closeup.
Modern luxury car headlights closeup.
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także