PoradyLajfhakiZnicze palą się dłużej, jeśli posypiesz to obok knota

Znicze palą się dłużej, jeśli posypiesz to obok knota

Co zrobić, żeby znicze paliły się dłużej? Fot. genialne
Co zrobić, żeby znicze paliły się dłużej? Fot. genialne

10.10.2023 11:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wybierając się na cmentarz, zazwyczaj oprócz kwiatów zabieramy ze sobą znicze. Światełko to ma wyrażać naszą pamięć wobec tych, których kochamy. Dlatego warto wiedzieć, co zrobić, żeby znicze paliły się dłużej niż zazwyczaj.

Zbliżające się święto zmarłych to najlepszy czas do tego, aby przygotować znicze oraz wiązanki na groby. Dzięki temu raz do roku cmentarze będą wyglądały urokliwie po zmroku. Okazuje się, że mimo zapewnień producentów znicze nie palą się tak, jak powinny. Przez co po kilku godzinach od zapalenia gasną. Jednak w bardzo prosty sposób można temu zaradzić.

Co zrobić, żeby znicze paliły się dłużej?

Już podczas zakupów warto kierować się kilkoma istotnymi zasadami. Warto zdecydować się na świeczki większe i cięższe, ponieważ to one są gwarancją długiego palenia. Jednolita zawartość wkładu ma również ogromne znaczenie, ponieważ wtedy znicz będzie spalała się równomiernie. Długość konta nie powinna przekraczać 1 cm, ponieważ wtedy znicz będzie wypalał się nierówno. Po przyjściu do domu możesz go przyciąć. Nie wpłynie to na jego właściwości, a może poprawić palenie. Jednak co jeśli kupiłeś dobrej jakości znicze, a one szybko gasną? To żaden problem, ponieważ wystarczy szczypta soli. Wysyp ją wokół knota i podpal, dzięki temu światło będzie jaśniejsze, a przy okazji wydłuży się jego czas spalania. Przed wyjściem na cmentarz warto włożyć wkłady do zamrażalnika, co również pozytywnie wpłynie na ich wolniejsze topnienie.

Co zrobić, żeby znicze dłużej się paliły? fot. Freepik
Co zrobić, żeby znicze dłużej się paliły? fot. Freepik

Jakie znicze wybrać?

Warto wybrać duże wkłady, które wykonane są z lepszych materiałów. Warto zdecydować się na te wykonane z wosku pszczelego lub sojowego, które nie są tak szkodliwe, jak parafina. Takie znicze palą się o wiele dłużej i mniej szkodzą środowisku, a tym samym naszemu zdrowiu. Wiele osób dostaje bólu głowy, przebywając w oparach parafiny. Zawarte w niej substancje są sztuczne, a na dodatek jej żywotność to maksymalnie 40 godzin. Natomiast w przypadku świec sojowych czas palenia może wynosić do nawet 80 godzin.

znicze z zamrażarki, fot. genialne.pl
znicze z zamrażarki, fot. genialne.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także