PoradyLajfhakiZwykły basen ogrodowy zamienił w wakacyjny raj za pomocą zwykłych desek

Zwykły basen ogrodowy zamienił w wakacyjny raj za pomocą zwykłych desek

basen z palet fot.  José Adimilson Franco / fb
basen z palet fot. José Adimilson Franco / fb
27.06.2023 21:19

Basen w ogrodzie to marzenie wielu osób. Nie trzeba zaraz wzywać ekipę, która zrobiłaby to za nas, ale dość kosztownie. Warto zdecydować się na samodzielnie zrobiony basen z palet. To ciekawa alternatywa i można zbudować go według własnej koncepcji. Podpowiadamy, jak to zrobić.

Nic tak nie pozwala się zrelaksować, jak taplanie się w upalne dni we własnym basenie. Dlatego warto pomyśleć o zrobienie w ogrodzie basenu, wykorzystując do tego deski z palet, czy zakupione w sklepie. Pokazujemy ci instrukcję krok po kroku.

Basen z palet, jak go zrobić?

Lubisz pływać w basenie, szczególnie kiedy jest on w twoim ogrodzie? Jednak nie podoba ci się jego tani, marketowy wygląd. Mamy dla Ciebie rozwiązanie, które sprawi, że zwykły stawiany basen, stanie się elegancki niczym z drogiego kurortu. A ty będziesz zachwycony efektem, dzięki czemu przez całe lato będziesz cieszył się imprezami w ogrodzie ze znajomymi. Będziesz potrzebował tylko długich desek z marketu budowlanego. Basen z palet zrobisz w kilku krokach.

Instrukcja budowy basenu z palet

Kupiony basen rozłóż w miejscu, gdzie nie ma drzew. Wtedy nie będziesz musiał wyławiać z wody liści, gałązek i innych przedmiotów. Zyskasz czas, który poświęciłbyś na sprzątanie. Kiedy już basen będzie stał w odpowiednim miejscu, zabierz się za stawianie konstrukcji z palet. Z desek, które kupiłeś, zbuduj prostą konstrukcję, na której położysz deski tarasowe.

Powinna być ona równa z górną częścią basenu, aby uzyskać odpowiedni efekt. W rogu basenu zamontuj wzmocnienie, przy nim będzie idealne miejsce na schody. Teraz czas na przykrycie całości deskami - pamiętaj, aby dociąć je tak, aby pasowały do krawędzi basenu. Zabuduj też schodki i bok budowanej konstrukcji.

Kiedy już skończysz zabudowę, pomaluj całość impregnatem oraz zeszlifuj krawędzie desek w taki sposób, aby nie miały wystających drzazg. Zapewni to bezpieczne użytkowanie basenu.  I gotowe, możesz teraz cieszyć się wspaniałym czasem spędzonym z przyjaciółmi we własnym, profesjonalnym basenie!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także