PoradyLajfhaki4 ukryte funkcje lusterek samochodowych. Mało kto zna, a ułatwiają jazdę

4 ukryte funkcje lusterek samochodowych. Mało kto zna, a ułatwiają jazdę

Lusterka samochodowe mogą bardzo ułatwić życie
Lusterka samochodowe mogą bardzo ułatwić życie
Źródło zdjęć: © Pixabay | AxxLC

28.03.2024 16:10, aktual.: 07.06.2024 13:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Każdy kierowca doskonale zdaje sobie sprawę, jak ważną funkcję pełnią lusterka samochodowe, bez których za daleko byśmy nie pojechali. Szczególnie przydają się podczas manewrów, a równie często są gwarantem bezpieczeństwa. Jakie jeszcze funkcje skrywają lusterka samochodowe? Te patenty ułatwią życie.

Korzystanie z lusterek samochodowych może często pomóc nam na drodze, ale nie każdy wie, jak dużo można w nich zobaczyć. Dbanie o dobrą widoczność pozwala na znacznie większy komfort jazdy, a warto zwracać na to uwagę szczególnie w zimie lub podczas deszczu. Jeśli zastanawiasz się, jak jeszcze korzystać z lusterek w samochodzie, to te cztery triki są dla ciebie.

Jakie są ukryte funkcje lusterek samochodowych?

Parkowanie nie zawsze jest tak proste, jak może się wydawać, a szczególnie młodzi kierowcy mogą mieć z tym spory kłopot. Dzięki lusterkom samochodowym, a w zasadzie tym bocznym już nigdy nie wjedziesz na żaden krawężnik, ponieważ z łatwością będziesz wiedział, jaka odległość dzieli samochód od jego krawędzi. Wszystko, co musisz zrobić, to spojrzeć w lewe lusterko, a kiedy zauważysz, że jego dolna krawędź pokrywa się z linią krawężnika, zahamuj. W ten sposób zawsze zaparkujesz perfekcyjnie, a przy tym zyskasz przed pojazdem przestrzeń 10 cm.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Drugi patent, o którym wie niewielu kierowców, związany jest z patrzeniem w lusterka samochodowe podczas cofania. Parkowanie uda się idealnie, jeśli zauważysz kąt miejsca parkingowego lub garażu. Wtedy zacznij wykonywać manewr, a zobaczysz, że samochód ustawi się sam i nie będziesz musiał poprawiać go kilka razy.

Lusterka wsteczne to również nasi przyjaciele podczas wyjeżdżania z miejsca parkingowego. Jeśli popatrzysz w nie, to od razu będziesz wiedzieć, kiedy skręcić, aby nie uszkodzić swojego lub innego samochodu. Kiedy lusterko znajdzie się na wysokości reflektora innego pojazdu, śmiało wykonuj manewr.

Jak jeszcze korzystać z lusterek w samochodzie?

Lusterka samochodowe pomogą się też bezproblemowo włączyć do ruchu lub zmienić pas, ale tylko wtedy, kiedy zauważysz, że możesz podzielić je na prawą oraz lewą stronę. Dzięki temu unikniesz tzw. martwego punktu i kraksy, co szczególnie na początku jazdy utrudnia oszacowanie odległości zbliżających się pojazdów. Jeśli masz z tym problem, to spójrz w lusterko, a szczególnie w jego prawą część.

Kiedy to w niej widzisz inny samochód, to szybko włącz się do ruchu, ponieważ jest daleko. Natomiast jeśli jest on już po lewej stronie lusterka, to poczekaj, aż przejedzie, ponieważ znajduje się zbyt blisko. Dzięki temu ułatwisz sobie jazdę, a przy tym poczujesz się pewniej i bezpieczniej za kółkiem oraz docenisz niepozorne lusterka samochodowe.

Źródło: TikTok @evamats.pl.

Źródło artykułu:Genialne.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także