UrodaFryzury5-minutowy trik na porost włosów. Zrób dobrze, a wcierka nie będzie potrzebna

5‑minutowy trik na porost włosów. Zrób dobrze, a wcierka nie będzie potrzebna

Masaż głowy na porost włosów.
Masaż głowy na porost włosów.
Źródło zdjęć: © Tiktok | towietrycholog
06.04.2024 13:05

Długie, silne włosy to marzenie wielu kobiet. Zapuszczenie zdrowych włosów to praca na kilka lat, no, chyba że nieco im pomożesz. Trycholożka podpowiedziała, co zrobić, by porost włosów zajął o wiele mniej czasu. Wystarczy wykonać odpowiedni masaż głowy, który zajmuje dosłownie pięć minut!

Zadbane włosy dodają na atrakcyjności i sprawiają, że człowiek wygląda o wiele zdrowiej i promiennie. W końcu mocne, lśniące pasma to oznaka, że organizm jest w dobrej kondycji. Porost włosów można przyśpieszyć na różne sposoby, lecz poza specjalnym szamponem i odżywką ważne jest regularne masowanie skóry głowy. Wystarczy nauczyć się kilku ruchów i wykonywać regularny masaż głowy, a włosy będą rosły jak szalone.

Jak przyśpieszyć porost włosów? Wykonaj relaksujący masaż

Trycholożka z kanału TikTok pod nazwą @towietrycholog postanowiła podzielić się swoją wiedzą z obserwatorami. Na samym początku kobieta zaznaczyła, jak NIE masować skóry głowy. Czasami możemy się starać, lecz nasza technika jest mało skuteczna, co przekłada się na marne efekty. Uciskanie głowy palcami i wykonywanie ruchu drapania skóry to NIE masaż głowy. Jeśli chcesz przyśpieszyć porost włosów, koniecznie zastosuj poniższą technikę.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Trycholożka radzi, by ułożyć dłonie po dwóch stronach głowy i delikatnie poruszać skórą po czaszce, tak, jakby na głowie znajdował się czepek. Poruszaj dłońmi w przód i tył, tym samym przeciągając ręce w tył czaszki. Na początku skóra na głowie może być nieco spięta, lecz po chwili rozluźni się i będzie można nią swobodnie manewrować. Taki masaż głowy najlepiej wykonywać codziennie przez około 4-5 minut.

Pani Olga ma tylko jedno zastrzeżenie. Otóż taka stymulacja skóry głowy może powodować wyrzut łoju, co wiąże się z szybszym przetłuszczaniem włosów. Masaż na porost włosów najlepiej wykonywać przed myciem głowy, gdy wiesz, że nadmiar łoju zostanie usunięty.

Jak pobudzić włosy do wzrostu?

Masaż skóry głowy to jedno, lecz jeśli organizm jest w kiepskiej kondycji, włosy nie będą tak silne i zdrowie, jak byś tego chciała. Porost włosów jest uzależniony od zawartości witamin i minerałów w organizmie. Jeśli brakuje ci jakiś cennych składników, włosy mogą rosnąć w spowolnionym tempie. Gdy masz wrażenie, że włosy przestały rosnąć, zacznij od wykonania kompletu badań i uzupełnienia niedoborów.

Możesz skorzystać z gotowych suplementów luz zmienić dietę. Zdrowsze jedzenie, bogate w składniki odżywcze z pewnością pomoże uzupełnić braki. Ponadto zastanów się, czy jesz odpowiednią liczbę kalorii w ciągu dnia. Restrykcyjne diety mają to do siebie, że mocną niszczą włosy i powodują osłabienie cebulek, co kończy się masowym wypadaniem włosów. Zdrowa dieta, masaż głowy i zachowanie odpowiedniej kaloryczności to klucz do osiągnięcia długich, pięknych włosów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także