UrodaFryzuryNie robisz po myciu włosów? Ryzykujesz zniszczeniami, a nawet łupieżem

Nie robisz po myciu włosów? Ryzykujesz zniszczeniami, a nawet łupieżem

Dlaczego suszenie włosów jest ważne?
Dlaczego suszenie włosów jest ważne?
Źródło zdjęć: © Getty Images | Peter Cade
06.03.2024 14:18

Piękne oraz lśniące włosy to marzenie każdej kobiety, dlatego wiele z nas stosuje drogie kosmetyki lub kuracje. Zdarza się, że produkty te nie działają na nasze kosmyki, a nawet często pogarszają ich stan. Winowajcy wcale nie trzeba szukać daleko, szczególnie jeśli nie suszysz włosów po myciu.

Z pewnością spotkałaś się ze stwierdzeniem, że codzienne suszenie niszczy włosy. Często po zastosowaniu cudownych specyfików oczekujemy efektu "wow", ale fryzura nie zawsze prezentuje się dobrze. Pasma wydają się z niszczone, a skóra głowy swędzi lub – co gorsza – pojawia się na niej łupież. Jeśli myjesz włosy i zawsze czekasz, aż wyschną same, to musisz wiedzieć, że to ogromny błąd. Czy suszenie włosów jest zdrowe?

Czy powinno się suszyć włosy po umyciu?

W ostatnich latach coraz więcej osób zaczęło zwracać swoją uwagę na pielęgnację włosów, która jest nie mniej ważna od pozostałej reszty ciała. Włosomaniaczki oraz influencerki non stop zachęcają do testowania nowych kosmetyków, trików lub fryzur, a trendy zmieniają się jak w kalejdoskopie. Bardzo często pod wpływem dobrych opinii, inwestujemy niezłe sumki w kosmetyki do mycia włosów, które mają zrobić prawdziwe cuda na naszych kosmykach. Wśród kobiet marzących o pięknych oraz zdrowych włosach panuje też mylne przekonanie, że suszenie ich po myciu to karygodny błąd.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Unikanie źródeł ciepła podczas suszenia oraz stylizacji włosów ma swoje uzasadnienie, co wcale nie oznacza, że daje tylko negatywne skutki. Jeśli codziennie używasz prostownicy lub lokówki, to możesz się spodziewać słabszej kondycji pasm, ale co kiedy stosujesz je raz na jakiś czas? W pielęgnacji włosów kluczem do sukcesu jest zachowanie umiaru, a przede wszystkim niezapominanie o suszeniu ich po umyciu. 

Czy suszenie włosów jest zdrowe?

Według trychologów oraz dermatologów powinniśmy suszyć włosy po każdym ich umyciu. Ten sposób jest bezpieczny dla kondycji włosów, a co więcej dla kondycji skóry głowy. Wiele osób z pewnością obawia się działania ciepłego strumienia powietrza, które może tylko spuszyć fryzurę. Niepotrzebnie! Nawet codzienne suszenie nie zniszczy włosów, a jego pominięcie może mieć o wiele poważniejsze konsekwencje.

Jeśli nie złapiesz za suszarkę po myciu włosów, to bardzo szybko możesz się doigrać uszkodzonych łodyg włosa, ale też podrażnionej skóry. Włosy, które pozostawiamy do samodzielnego wyschnięcia, mogą bardzo szybko stać się znakomitym miejscem do rozwoju łupieżu, łojotokowego lub atopowego zapalenia skóry. Poza tym brak suszenia włosów wpływa na swędzenie i poważne pogorszenie stanu skóry.

Jak prawidłowo suszyć włosy? Aby zabieg im nie zaszkodził, przed uruchomieniem suszarki nie zapomnij o nałożeniu kosmetyku termoochronnego oraz ustawieniu w urządzeniu zimnego nawiewu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także