PoradyLajfhakiBiorę wacik i przecieram ramy okien. Denerwujący problem mam z głowy

Biorę wacik i przecieram ramy okien. Denerwujący problem mam z głowy

sposób na komary fot. genialne.pl
sposób na komary fot. genialne.pl
06.09.2023 16:37

Ten prosty sposób na komary nie wymaga od ciebie robienie niczego nadzwyczajnego, wystarczy, że przetrzesz ramy okien odpowiednim produktem, a owady nie będą chciały się do niego zbliżyć. Zobacz, jak skutecznie się ich pozbyć.

Mimo że lato powoli się kończy, komary w dalszym ciągu uprzykrzają nam życie i stale wlatują do naszych domów. Wystarczy otworzyć okno wieczorową porą, a horda bzyczących muszek zaczyna atakować. Aby temu zapobiec, natrzyj ramy okna octem kuchennym, a po problem rozwiąże się sam.

Genialny sposób na komary

Zanim powiemy ci jak skutecznie odgonić komary, chcemy przypomnieć o tym, że ocet poza funkcją odstraszającą ma również działanie odkażające i myjące. Możesz nim umyć okna, mało tego — będą one błyszczce jak nigdy wcześniej, a kolor ram będzie odświeżony. Jeśli zmieszasz go z wodą, uzyskasz coś na wzór płynu do szyb, który nie pozostawia smug. Dodatkowo oczyści powierzchnię z bakterii, a przy tym nie będzie ulatniał toksycznych oparów, jak to bywa ze sklepową chemią. Jego cena jest znacznie niższa niż sklepowych środków, które mają aż tyle zastosowań w jednym produkcie. Pamiętaj tylko by zawsze używać octu destylowanego, jabłkowy czy ryżowy nie będzie przynosił takich samych efektów.

Obraz

Nanieś ocet na ramy okna, a komarów w swoim domu już nie ujrzysz

Potrzebujesz zaledwie trzech rzeczy do przygotowania mikstury: wody, octu i butelki z rozpylaczem. Płyny zmieszaj w proporcji 1:1, a następnie przelej je do butelki. Następnie spryskaj okna zawartością butelki. Przy okazji przetrzyj szyby papierowym ręcznikiem — upieczesz dwie pieczenie na jednym ogniu. Kiedy poznasz to rozwiązanie, już nigdy nie wrócisz do sklepowych środków myjących. Ramy okien przemyte taką mieszanką będą odstraszać wszelkie owady, w tym komary, które nienawidzą tej palącej woni. Jeśli cały proces mycia nie jest ci na rękę, możesz go skrócić i jednie nasączyć wacik kosmetyczny, którym przetrzesz ramy okien. Efekt będzie podobny, ale nie umyjesz wtedy szyb. Wybór należy do ciebie!

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także