PoradyLajfhakiBiorę z łazienki i zasuszone róże zachowują kolor. Tak robią florystki

Biorę z łazienki i zasuszone róże zachowują kolor. Tak robią florystki

Kobieta trzyma bukiet suszonych róż
Kobieta trzyma bukiet suszonych róż
Źródło zdjęć: © Getty Images | primipil

16.02.2024 15:26

Walentynki, walentynki i po walentynkach! Dostałaś róże? Jeśli chcesz, żeby kwiaty posłużyły ci więcej niż kilka dni, możesz je... zasuszyć. Wyjaśniamy, jak to zrobić, aby płatki zachowały swój piękny kolor.

Walentynki to święto miłości. Tego dnia wręczamy sobie miłe podarunki w postaci czekoladek, drobnych prezentów czy kwiatów. Najczęściej są to czerwone róże, bowiem to właśnie one są symbolem miłości. Nic tak nie poprawia humoru, jak bukiet pięknych, ciętych kwiatów.

Niestety, cięte kwiaty mają to do siebie, że więdną już po kilku dniach. Jeśli chcesz, żeby ten miły podarunek posłużył ci nieco dłużej, możesz je zasuszyć. Wyjaśniamy, jak zasuszyć róże i co zrobić, aby płatki nie straciły swojego pięknego koloru.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jak zasuszyć róże?

Róże to piękne kwiaty, które wręcza się wyłącznie z wyjątkowych okazji. Najpopularniejsze są czerwone róże, bowiem jest to symbol miłości. Dostajemy je z okazji walentynek, zaręczyn czy rocznicy związku. Niestety, po kilku dniach otrzymany bukiet zaczyna więdnąć, a z kwiatów zostaje już tylko wspomnienie.

Jest na to sposób. Kwiaty można ususzyć, a płatki wykorzystać na kilka różnych sposobów. Możesz dodać je do kąpieli, peelingu czy posypać nimi deser. Wszystkie chwyty są dozwolone. Jak zasuszyć róże, aby nie straciły swojego kształtu i koloru? Umieść kwiaty w ciemnym i chłodnym miejscu, z dala od promieni słonecznych. Dzięki temu zachowają swój kolor na dłużej.

Kiedy zaczną więdnąć, wyjmij je z wazonu i zawieś kwiatami w dół. Wystarczy, że zwiążesz łodygi i umieścisz je na szafie czy na wieszaku. Suszenie kwiatami w dół sprawi, że płatki nie stracą swojego pięknego kształtu. Po kilku dniach spryskaj kwiaty lakierem do włosów. Lakier "zakonserwuje" kwiaty i sprawi, że będą cieszyć oko nawet po zasuszeniu.

Jak wykorzystać suszone róże?

Suszone róże stanowią piękną ozdobę wnętrza. Możesz wykorzystać je do skomponowania wyjątkowego bukietu. Sięgnij po gipsówkę, goździki, gerbery i tulipany. Jeśli jednak należysz do praktycznych osób, wykorzystaj płatki do przygotowania domowej soli do kąpieli. Pokruszone płatki połącz z solą, mlekiem w proszku, odrobiną oleju do ciała (np. arganowym) oraz kilkoma kroplami olejku różanego. To prosty przepis na luksusowe, domowe spa.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także