NewsyZnudziły ci się bukiety z kwiaciarni? Teraz komponuje je sztuczna inteligencja

Znudziły ci się bukiety z kwiaciarni? Teraz komponuje je sztuczna inteligencja

Bukiet zaprojektowany przez sztuczną inteligencję.
Bukiet zaprojektowany przez sztuczną inteligencję.
Źródło zdjęć: © Unsplash | Joyous Chan

12.11.2023 15:34

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Chcesz zaskoczyć swoją ukochaną, wręczając jej wyjątkowy bukiet kwiatów? Wystarczy, że odpowiesz na kilka pytań, a sztuczna inteligencja wygeneruje projekt, który zostanie zrealizowany przez florystów. Gotowy bukiet trafi pod wskazany adres.

Kobiety kochają dostawać kwiaty, zwłaszcza bez okazji. Które kwiaty będą najlepsze? Popularne róże zdają się być zbyt banalne, podobnie jak oklepane goździki. Warto zwrócić się o pomoc do doświadczonego florysty, który pomoże ułożyć niebanalny bukiet.

Ostatnio na rynek weszła aplikacja, która umożliwia skomponowanie idealnego bukietu na podstawie...osobowości partnerki. Wystarczy, że odpowiesz na kilka prostych pytań, a sztuczna inteligencja wygeneruje bukiet, który zostanie przygotowany przez profesjonalnych florystów, a następnie wysłany pod wskazany przez ciebie adres. Cały proces odbywa się za pośrednictwem strony internetowej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Skomponuj wyjątkowy bukiet bez wychodzenia z domu. Twoja partnerka będzie zachwycona

Carl Gustaw Jung to wybitny szwajcarski psychiatra, który lata temu opracował model 12 archetypów osobowości. Zdaniem Junga, każdy z nas reprezentuje jeden model, który wyraża poprzez swój wygląd, charakter i zachowanie. To właśnie na nich bazuje innowacyjna aplikacja, która pozwala na skomponowanie indywidualnego bukietu. Wystarczy odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących osoby, którą chcemy obdarować kwiatami, a sztuczna inteligencja wygeneruje idealną kompozycję.

Po wygenerowaniu projektu, aplikacja załączy proponowaną kolorystykę oraz proponowane gatunki kwiatów, które można dodać do bukietu. Po opłaceniu zamówienia, projekt trafi do lokalnego florysty, a wiązanka zostanie dostarczona pod wskazany w zamówieniu adres.

Czy taka aplikacja działa już w Polsce?

Tak i współpracuje nie tylko z klientami indywidualnymi czy biznesowymi, ale też z hotelami, restauracjami czy konsultantami ślubnymi. Niestety, na ten moment kwiaciarnia, która ją obsługuje, działa tylko na terenie Warszawy, a w przypadku klientów biznesowych — w największych miastach w Polsce, takich jak Poznań, Kraków, Wrocław czy Gdańsk. Właściciele platformy planują rozszerzyć swoją działalność na inne miasta w Polsce i na świecie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także