UrodaMakijażCałe życie źle używałyśmy szminki? Makijażystka gwiazd pokazała rewolucyjny trik

Całe życie źle używałyśmy szminki? Makijażystka gwiazd pokazała rewolucyjny trik

Każda szminka będzie wyglądać na ustach obłędnie
Każda szminka będzie wyglądać na ustach obłędnie
Źródło zdjęć: © Getty Images, TikTok | katiejanehughes, lielos

29.02.2024 08:14

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Szminka jest nieodłącznym produktem w naszej kosmetyczce, który bardzo szybko dodaje nam nie tylko koloru, ale też pewności siebie. Wiele pań od lat pozostaje wiernym tym samym pomadkom, a nawet odcieniom, co stanowi już pewną cześć nie tylko ich wyglądu, ale i osobowości. Jednak mało kto zdaje sobie sprawę, że od lat używamy szminki źle. Gdzie popełniamy urodowy błąd?

Ciężko wyobrazić sobie makijaż bez szminki, która jest jego ostatnim elementem i bardzo często decyduje o efekcie finalnym naszego wyglądu. Z tego powodu warto wiedzieć, jak dobrać do swojej urody nie tylko odpowiedni kolor szminki, ale też, w jaki sposób jej użyć, aby uzyskać najlepszy efekt. Jeśli zawsze uważałaś, że wystarczy przejechać nią po ustach, to jesteś w ogromnym kosmetycznym błędzie. Jak nałożyć szminkę poprawnie? Ten trik zdradziła wizażystka gwiazd na TikToku.

Jak poprawnie nakładać szminkę?

Patenty na idealny makijaż nie tracą na popularności, a influencerki prześcigają się w coraz nowszych sposobach, które mają maksymalnie skrócić czas przed lustrem i podkreślić urodę. Nie inaczej jest w przypadku szminek do ust, a szczególnie tych wykręcanych, które ponownie wracają do łask, po erze płynnych pomadek oraz błyszczyków. Wiele kobiet doskonale zadaje sobie sprawę, że idealnie pomalowane usta przykuwają wzrok innych, a nie sposób ich wykonać bez precyzyjnego ruchu ręki oraz konturówki. Czy takie skupienie jest nam potrzebne podczas używania szminki?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Bardzo często nakładamy szminkę przed samym wyjściem z domu, a co gorsza bez patrzenia w lustro. Wtedy dwa lub trzy ruchy po wargach wcale nie załatwiają sprawy, a mogą wręcz dać efekt odwrotny do zamierzonego. Cieliste lub jasnoróżowe kolory pomadek do ust obronią się podczas takiego używania szminek, ale o wiele gorzej będzie z mocnymi oraz ciemnymi odcieniami czerwieni lub brązów. Kluczem do poprawnego używania szminki jest kontrola podczas używania kosmetyku, czyli stosowanie go z wyczuciem oraz pamiętanie o zaledwie jednym triku.

Jaki trik ze szminką z TikToka podbija sieć?

Wszystko, co musisz zrobić podczas makijażu ust, to złapać za szminkę oraz lusterko. Jeśli zawsze wykręcałaś pomadkę i używałaś tylko jej ściętej powierzchni, to popełniałaś błąd. Według Kathie Janes Hughes, która od lat maluje gwiazdy światowego formatu, szminkę powinnyśmy zbliżać do ust tylko ostro zakończoną krawędzią. Oznacza to tyle, że podczas malowania ust należy odwrócić pomadkę o 180 stopni w stosunku do tego, jak robiłyśmy to zazwyczaj! Tak szminki używa @katiejanehughes na TikToku:

Dzięki temu patentowi będziemy mogły całkowicie zrezygnować z konturówek oraz kilkuminutowego obrysowywania nimi ust. Szminka błyskawicznie zaznaczy krawędzie zamiast nich, a najlepiej zacząć makijaż od podkreślenia górnej wargi. Dopiero potem możemy pomalować pomadką dolną wargę, zaczynając od środka i kierując się do kącików ust. Teraz używanie szminki i robienie makijażu wejdzie na wyższy poziom.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także