PoradyLajfhakiLatem słaniasz się na nogach? Te nawyki wysysają z ciebie pokłady energii

Latem słaniasz się na nogach? Te nawyki wysysają z ciebie pokłady energii

co wysysa energię, fot. Freepik
co wysysa energię, fot. Freepik
22.07.2023 12:36

Czy w to wierzysz, czy nie, wampiry energetyczne w postaci ludzi i przedmiotów są wśród nas. Dlatego przebywając w danym towarzystwie lub otaczając się określonymi rzeczami, możesz czuć się wycieńczony. Zobacz, co wysysa energię i jak można temu zapobiec.

W życiu mamy do czynienia zarówno z dobrą energią jak i negatywnymi emocjami. Dlatego trzeba wiedzieć, jak się chronić przed tym, co nie wpływa dobrze na stan naszego ducha. Oto złe nawyki, które sprawiają, że nasza energia spada do zera!

Co wpływa na pogorszenie stanu organizmu?

Czujesz, że masz coraz mniej siły i każdego dnia ciężko ci się wstaje? Twoja energia umyka bardzo szybko? To sygnał, że organizm jest osłabiony i nie dzieje się z nim dobrze. Warto wówczas przyjrzeć się nie tylko swojemu otoczeniu, ale też nawykom. Ponieważ dobra energia może uchodzić z naszego organizmu za sprawą toksycznych ludzi i nieodpowiednich nawyków żywieniowych, które są w stanie nieźle wyniszczyć organizm. A w dłuższej perspektywie czasu mogą doprowadzić do zaburzeń metabolicznych, pogorszenia kondycji psychicznej, pojawienia się wyprysków na skórze, depresji i wielu innych schorzeń.

Obraz

Co wysysa z nas energię?

  • Najczęściej popełnianym błędem o poranku jest rozpoczęcie dnia bezzjedzenia śniadania. To sprawia, że nasz metabolizm jest rozregulowany, a potem mamy napady wilczego głodu. Przez to często sięgamy po niezdrowe jedzenie i przekąski. Dlatego podstawą, powinno być zbilansowane śniadanie.
  • Kolejny zły nawyk, który wysysa energię życiową to nadmierne używanie komputera, laptopa, smartfona, tabletu czy telewizora. Te urządzenia męczą nie tylko wzrok, ale zaburzają pracę mózgu i doprowadzają do dekoncentracji. Przez to właśnie gorzej funkcjonujemy. Używanie telefonu przed snem zakłóca produkcję melatoniny (hormonu snu) i utrudnia zasypianie. Dlatego lepiej odłożyć wszelkie urządzenia i spróbować się zrelaksować.
  • Trzeci toksyczny dla nas nawyk to brak odpowiedniego nawodnienia w ciągu dnia. Pamiętaj, aby pić dziennie do 2 litrów wody, to wesprze też pracę nerek. Dbając o dobre nawyki, pozwolisz sobie na lepsze samopoczucie i zdrowie przez wiele lat!
Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także