Dodaj do wody i podlej pelargonie. Ich kwiatom nie będzie końca
Pelargonie nieustannie cieszą się popularnością. Są często wybieranymi kwiatami balkonowymi, chociaż ich ciekawą alternatywą jest też werbena. Jeśli szukasz sposoby na to, jak nawozić te kwiaty, wypróbuj mleko do pelargonii. Podpowiadamy, jak je stosować.
Możesz być zaskoczony faktem, że mleko jest świetnym nawozem do kwiatów! Nic dziwnego, w końcu zawiera wiele składników odżywczych, które działają korzystnie na rozwój roślin. Jak podlewać nim pelargonie?
Jak nawozić pelargonie?
Nasza ciocia jest miłośniczką kwiatów balkonowych. Dlatego zna wszystkie triki, które potem stosuje na swoich roślinach. Zawsze, przecieramy oczy ze zdumienia, jak bujnie kwitną! Zdradziła nam, że nie stosuje do tego żadnej chemii, ani gotowych nawozów! Wszystko, jak na Zosię-samosię przystało, robi sama. Odżywki do roślin również. Ostatnio odkryła przed nami sekret na bujne pelargonie. Do ich nawożenia stosuje mleko. Jednak to nie jej jedyny patent z użyciem domowych produktów!
Mleko do pelargonii
Mleko to wartościowy i okazuje się, że uniwersalny produkt. Zrobisz z niegodomowy nawóz do pelargonii i to bardzo łatwo! Wystarczy, że zmieszasz ze sobą 1 szklankę mleka, z 3 lub 4 szklankami wody. I taką mieszanką podlewaj pelargonie raz w miesiącu. Inny patent, który stosuje ciocia to drożdże. Jak się je stosuje? Weź 10 g suchych drożdży i rozpuść je w litrze wody. Dodaj też szczyptę cukru, który wzmocni działanie drożdży. Taką odżywką również nawoź kwiaty raz w miesiącu. Możesz też zastosować zmielone skórki od banana, a także fusy po wypitej kawie.
Co powinny zawierać dobre nawozy?
Pelargonia potrzebuje konkretnych minerałów, witamin i innych składników odżywczych, aby mogła się prawidłowo rozwijać. Dlatego stosowane nawozy, powinny zawierać odpowiednią ich ilość. Szczególnie ważne, jest, aby w swoim składzie miały:
- azot — jego zadaniem jest stymulowanie do wzrostu masy zielonej,
- żelazo — usprawnia proces fotosyntezy,
- potas i wapń — gwarantują długotrwałe wzmocnienie roślin,
- fosfor i siarczan magnezu — przyspieszają kwitnienie i tworzenie pąków,
- cynku — aktywuje kwiecie do rozwoju,
- bor — odpowiada za za wzrost rośliny.
Dzięki temu zapewnisz im wszystko, co niezbędne, aby kwitły bujnie na balkonie i cieszyły twoje oczy.