NewsyHotel dla psów to nie lada gratka dla rzeszowskich piesków. Mają też świetlicę!

Hotel dla psów to nie lada gratka dla rzeszowskich piesków. Mają też świetlicę!

Na mapie Rzeszowa powstał hotel dla psów
Na mapie Rzeszowa powstał hotel dla psów
Źródło zdjęć: © Pixabay | Pexels
15.11.2023 20:12

Okazuje się, że dla naszych czworonożnych przyjaciół również powstało przyjazne miejsce. Hotel oraz połączona z nim świetlica dla psów to pomysłowe rozwiązanie otwarte w Rzeszowie.

To pierwszy w stolicy Podkarpacia hotel dla psów, który działa pod nazwą "Rzeszowskie Pieski". Właścicielką obiektu jest 41-letnia Dominika Domka, która mieszka w Rzeszowie od 2011 roku. Pomysł powstał z miłości do psów, a nie tylko z zawodowej pasji. Przedsiębiorczyni jest certyfikowanym opiekunem zwierząt, co potwierdza ukończony przez nią kurs w COAPE Polska.

Rzeszowski hotel dla psów to pierwsza taka innowacja w tym regionie

W naszym kraju bardzo powoli wchodzą na rynek firmy lub usługi kierowane do psów i ich właścicieli. Jednak jest na to zapotrzebowanie społeczne, ponieważ coraz więcej osób nie ma z kim zostawić psa, nawet kiedy idzie na pracy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Warto dodać, że coraz więcej opiekunów czworonogów zwraca uwagę na komfort życia swoich milusińskich. Odpowiednia dieta, aktywność fizyczna, regularne badania oraz zdrowe relacje z psem to podstawa. Warto dodać, że "Rzeszowskie pieski" spełniają wszystkie te kryteria, a sam lokal mieści się na parterze bloku przy ulicy Krośnieńskiej. Jest to 50-metrowe pomieszczenie, w którym psy mogą czuć się bezpiecznie.

Dla kogo przeznaczona jest oferta "Rzeszowskich piesków"?

To miejsce łączy w sobie hotel i świetlicę, dlatego znalazły się tutaj: miejsce do spania, sofa, fotele i legowisko. Za oknem znajduje się łąka oraz psi wybieg, który oddalony jest od ruchliwej ulicy. W meblach znajduje się pięć komfortowych dla milusińskich klatek kennelowych.

Każdy, kto posiada psa, wie, jak trudno jest pojechać gdzieś na dłużej. Nie wolno pozostawić zwierzęcia samego sobie, a co gorsza bez angażowania w to osób trzecich. Psi hotel stanowi idealne rozwiązanie, które pozwoli nam bez większych problemów udać się na wyjazd lub imprezę.

Jak działa i ile kosztuje psi hotel?

"Rzeszowskie pieski" działają 7 dni w tygodniu oraz w święta. Można tutaj zostawić psiaka na maksymalnie 2 miesiące, a w świetlicy na 1 godzinę. Jest ona czynna codziennie od 9:00 do 17:00. Jednak do hotelu są przyjmowane tylko psy z aktualnymi szczepieniami, odrobaczone oraz te nieagresywne. Właścicielka radzi, aby na kilka dni przed pobytem czworonoga w hotelu przyjechać z nim, aby zapoznał się z miejscem.

Doba w hotelu dla psów powyżej 20 kg to koszt 100 zł, natomiast powyżej 10 kg kwota ta wynosi 80 zł. Psy warzące mniej niż 10 kg to zaledwie 70 zł opłaty za dobę. Za 1 godzinę na świetlicy trzeba zapłacić 15 zł, a za 12 godzin 60 zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także