ZagadkiPodchwytliweIle kwadratów widzisz? Tylko najbystrzejsi trafiają za pierwszym razem

Ile kwadratów widzisz? Tylko najbystrzejsi trafiają za pierwszym razem

Ta zagadka solidnie mąci w głowie
Ta zagadka solidnie mąci w głowie
Źródło zdjęć: © Canva

30.12.2023 10:55, aktual.: 31.12.2023 13:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Każdy z nas lubi tajemnicze zagadki, łamigłówki oraz równania, które tylko podsycają uczucie niepewności. Wymagają one bardzo często dużego wysiłku, przez co wielu już na początku się zniechęca. Ta zagadka skutecznie sprawdzi twoją spostrzegawczość. Czy już wiesz, ile jest kwadratów na obrazku?

Mało kto lubił szkolną matematykę, która tylko dawała "w kość" i potęgowała uczucie strachu zamiast wiedzy. Z czasem nawet ta ostatnia szybko umknęła, przez co niewiele osób pamięta podstawowe zasady lub twierdzenia matematyczne. Do tej zagadki będziesz potrzebował tylko spostrzegawczości, która pomoże odnaleźć kwadraty. Czy może być coś prostszego?

Zagadka dla prawdziwych bystrzaków

Na początek musisz dobrze wpatrzeć się w obrazek, a w zasadzie w kwadraty. Wielu osobom z pewnością zakręciło się w głowie od ich nadmiaru, a mimo to odpowiedź nadal nie jest oczywista. Szybkie mówienie wyniku, z pewnością nie da poprawnej liczby, a przecież rozwiązanie może być tylko jedno. Zanim odpowiesz, dobrze się zastanów i solidnie przeanalizuj liczbę kwadratów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zagadka ta tylko na pierwszy rzut oka wygląda prosto, ponieważ nie ma w niej żadnych skomplikowanych działań, ale czy na pewno? Ta łamigłówka jest bardzo podchwytliwa, ponieważ mało kto od razu podaje prawidłowy wynik. Nic w tym dziwnego, przecież w dzisiejszym świecie nikt nie trenuje swojej spostrzegawczości oraz logicznego lub abstrakcyjnego myślenia. Wielu jest zbyt leniwych, a takie zagadki wcale nas nie denerwują. Ciśnienie podnoszą nam jedynie niewiedza i bezradność.

Jak rozwiązać zagadkę z kwadratami?

Jeśli od kilku dobrych minut wpatrujesz się w obrazek, a nadal nie możesz znaleźć kolejnych kwadratów, to znak, aby zrobić przerwę. Usilne szukanie, pozostałych z nich nie sprawi, że magicznie je dostrzeżesz. Stanie się na odwrót, a na dodatek tylko się zirytujesz, a nerwy w tej zagadce nie są do niczego potrzebne. Najlepiej, jeśli ochłoniesz kilka minut, wtedy z pewnością poczujesz się lepiej i zauważysz nowe kwadraty.

Stres, irytacja oraz przedwczesna rezygnacja z łamigłówki nie pomoże jej rozwiązać. Musisz wiedzieć, że duża część społeczeństwa ma z nią problem, a ludzie spierają się o prawidłowy wynik. Ile więc jest kwadratów na grafice? Trzeba rozłożyć zagadkę na czynniki pierwsze, aby odkryć je wszystkie. Sięgnij po kartkę i długopis, dzięki którym szybko rozrysujesz zagadkę. Wtedy bez problemu odnajdziesz wszystkie kwadraty, przez co przekonasz się, że zadanie było banalnie proste.

Ile jest kwadratów?

Prawidłowa odpowiedź brzmi 18 i wcale nie jest przesadzona. Jeśli znalazłeś ich o wiele mniej, to znaczy, że nie dostrzegłeś wszystkich. Na obrazku znajduje się kilka większych oraz mniejszych kwadratów, a ich ułożenie mąci w głowie. Wystarczy spojrzeć ponownie, a z pewnością znajdziesz wszystkie figury.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także