NewsyInternet oszalał na punkcie kalendarzy sprzed blisko 30 lat. Jest konkretny powód

Internet oszalał na punkcie kalendarzy sprzed blisko 30 lat. Jest konkretny powód

Kalendarz z 1996 roku jest niezwykle cenny
Kalendarz z 1996 roku jest niezwykle cenny
Źródło zdjęć: © Freepik | F1Digitals

03.01.2024 08:28, aktual.: 10.01.2024 16:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeśli masz w domu taki kalendarz, to możesz się nazywać prawdziwym szczęściarzem. Okazuje się, że kalendarz z 1996 roku idealnie pokrywa się z datami w obecnym 2024. Miłośnicy lat 90. i millenialsi zaczynają odkopywać pamiątki z idolami i sprzedawać je za niebotyczne kwoty. Sprawdź swój strych, może ty też odkopiesz kolekcjonerską perełkę?

Wkroczenie w nowy rok niesie za sobą kilka zmian, a jedną z nich jest wymiana kalendarza na ścianie. Przeważnie jesteśmy zmuszeni do kupienia nowego, gdyż ten z ubiegłego roku nie pokrywa się z obecnymi datami. Użytkownicy internetu szybko zorientowali się, że stary kalendarz z 1996 roku jest identyczny jak ten z obecnego roku, gdyż tak samo wypada jako rok przestępny i ma 366 dni. Fani lat 90. są zmotywowani do kupienia takiego kalendarza, zwłaszcza jeśli jest on z dawnymi idolami.

Ludzie oszaleli na punkcie starych kalendarzy

Dzieci lat 90. pamiętają wiele postaci, które prawie 30 lat temu były ikonami stylu, a każdy nastolatek z tamtych czasów chciał posiadać kalendarz z ich podobizną. Wielu użytkowników mediów społecznościowych zaczęło dzielić się swoimi wspomnieniami i refleksjami na temat tamtych lat, co przyczyniło się do powstania prawdziwej fali nostalgii, która przetoczyła się przez cały internet. Spryciarze przeszukali zakamarki domów i wystawili kalendarze na serwisy aukcyjne. Wiele z nich sprzedało się za setki dolarów. Jakie kalendarze są najbardziej rozchwytywane?

Na platformie "X" pojawiło się sporo wpisów na temat kalendarzy, których poszukuje cały świat. Jednym z nich jest Blockbuster Video, który w specjalnym wydaniu miał kilka różnych okładek z kultowymi produkcjami np. "Waleczne serce", "Clueless" i "Casper". Zdobycie takiego kalendarza graniczy z cudem, lecz jak to mówią "nie ma rzeczy niemożliwych".

Kolejny rozchwytywany kalendarz to ten z podobizną Kylie Minogue, czyli australijskiej księżniczki popu z lat 90. Uwagę zwracają również kalendarze z podobiznami dziewczyn "pin-up girls", czyli piękne, uśmiechnięte kobiety, które zachwycały swoją kobiecością.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Taki kalendarz kosztuje teraz fortunę

Tweet o treści "Tylko do Twojej wiadomości, jeśli masz ten kalendarz Jonathana Taylora Thomasa z 1996 roku, daty pasują do 2024, więc możesz go użyć ponownie" został wyświetlony aż 2 miliony razy, a ludzie wręcz oszaleli na punkcie kupienia kalendarza z podobizną 15-letniego Thomasa. Jeżeli dalej go masz, koniecznie wrzuć go na aukcję internetową. Ludzie zapłacą za niego nawet 150 dolarów!

Ostatni kalendarz, który przyciąga ludzi, to kopia kalendarza ze zdjęciami Pameli Anderson. Gwiazda telewizyjna niejednokrotnie pozowała do kalendarzy, które wydawane były w licznym nakładzie na rok 1996. Koniecznie sprawdź, czy z nie masz go gdzieś w swoim domu. Kolejny przypadek powtórzenia się dat wypadnie dopiero w 2052, więc warto zachować tegoroczny kalendarz. Możliwe, że wtedy będzie jeszcze bardziej wartościowy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także