PoradyPsychologiaLista 10 obowiązkowych elementów luksusowego życia. Ile z nich masz ty?

Lista 10 obowiązkowych elementów luksusowego życia. Ile z nich masz ty?

Czym jest prawdziwy luksus?
Czym jest prawdziwy luksus?
Źródło zdjęć: © Gettyimages | Heide Benser
02.01.2024 17:22, aktualizacja: 10.01.2024 16:14

Co dla ciebie oznacza słowo "luksus"? Mimo że każdy z nas odbiera go inaczej, to są pewne wartości, które uważa się za najważniejsze na świecie. Lista ma aż 10 punktów i nie ma na niej Lamborghini, domu na Hawajach czy sześciu zer na koncie bankowym. Co więc składa się na luksus?

W obecnych czasach wielu z nas przegląda internet i zauważa mnóstwo zdjęć osób, które ewidentnie wiodą dobre życie. Ciągłe podróże, zakupy w najdroższych butikach i wymyślne kolacje to ich codzienność, o której inni nawet nie marzą. Możemy pomyśleć, że takie życie to błogosławieństwo, lecz prawdziwy luksus jest zupełnie czymś innym. Pewien portal o zdrowiu - "Nutritionschool" - opublikował listę 10 prawdziwych luksusów, których nie kupisz za żadne pieniądze.

Tego zazdroszczą prawdziwi milionerzy

Masz wrażenie, że twoje szare życie jest zupełnie bez sensu? Stabilizacja wydaje ci się nudna, a brak luksusowych zabawek sprawia, że czujesz się gorszy? Takie myśli dopadają większość osób w naszym otoczeniu. Jest to związane z pogonią za bogactwem i tym, że zawsze znajdzie się ktoś lepszy, bogatszy i bardziej uprzywilejowany. Zamiast rozpaczać, że nie masz własnego odrzutowca, pomyśl, co w twoim życiu jest naprawdę wartościowe. Może się okazać, że masz znacznie więcej niż większość osób, którym zazdrościsz.

Okazuje się, że luksus nie jest materialny, a najbogatsi mają z nim mało wspólnego. Poniżej znajdziesz listę z 10 pozycjami, które opisują luksus w XXI wieku. Trzeba na nią uważnie spojrzeć i rozważyć każdy punkt w indywidualnie. Czasami coś może być niezrozumiałe, lecz poniżej znajdziesz krótkie wyjaśnienie, które przybliży ci prawdę.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

  1. Czas
  2. Zdrowie
  3. Poczucie bezpieczeństwa
  4. Spokojny sen
  5. Wewnętrzny spokój
  6. Stabilizacja finansowa
  7. Bezwarunkowa miłość
  8. Możliwość odkrycia świata
  9. Wolność wyboru
  10. Głębokie więzi, które mają znaczenie

Luksus, którego nie da się kupić

Czy któryś punt na liście szczególnie przykuł twoją uwagę? A może masz wrażenie, że każda z tych "rzeczy" jest osiągalna i nie ma nic wspólnego z luksusem? Jeśli tak, to możliwe, że jesteś w niewielkiej grupie uprzywilejowanych osób, które nie muszą się niczym martwić. Poczucie prawdziwego szczęścia nie ma nic wspólnego z pieniędzmi. Nawet najbogatsi nie są w stanie kupić zdrowia czy miłości, nie mówiąc już o czasie, który dla każdego płynie tak samo.

Czas to najważniejsza wartość
Czas to najważniejsza wartość© Freepik | sherry

Wiele zamożnych osób jawnie mówi, że w życiu pragną jedynie spokoju, a ich pozycja społeczna im to uniemożliwia. Ktoś zawsze będzie chciał ich okraść, oszukać lub wykorzystać. Gdyby nie byli na świeczniku, a ich konta bankowe nieco zmalały, nie musieliby bać się o swoje bezpieczeństwo. To właśnie ten luksus, którego nie docenia przeciętny człowiek. Nim kogoś ocenisz i mu pozazdrościsz, pomyśl, co masz, i doceń to, nim będzie za późno.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także