PoradyLajfhakiŁapię za folię aluminiową i robię domowy ocieplacz. Rachunki za ogrzewanie maleją!

Łapię za folię aluminiową i robię domowy ocieplacz. Rachunki za ogrzewanie maleją!

Jak oszczędzać na ogrzewaniu fot. freepik
Jak oszczędzać na ogrzewaniu fot. freepik
29.09.2023 15:57

Tegoroczny sezon grzewczy nie będzie należał do najłatwiejszych. Wszystkiemu winna jest inflacja i rosnące koszty życia - w tym również energii. A to nieźle daje po portfelu. Dlatego podpowiadamy, jak oszczędzać na ogrzewaniu, aby mieć ciepło, ale nie dostać potem wielkich rachunków.

Mimo że zmiana w klimacie sprawia, że zimy stulecia raczej przeszły już do przeszłości, to niskie temperatury potrafią dać o sobie znać. Co zrobić, kiedy ceny energii powodują pustkę w portfelu i płacz? Zastosować nasz trik, dzięki któremu nie będziesz bał się spojrzeć na rachunek.

Jak oszczędzać na ogrzewaniu?

W okresie jesienno-zimowym nie wyobrażamy sobie nie korzystać z kaloryfera w domu. W innym wypadku można nieźle zmarznąć i nabawić się przeziębienia, a to nic przyjemnego. Niestety zauważyć można od dłuższego czasu wzrost opłat za ogrzewanie. Jak pisze serwis Kobieta WP:

Niestety w nadchodzącym sezonie grzewczym koszty ogrzewania nie będą takie same, jak w poprzednim roku, a wiele osób będzie musiało z pewnością je ograniczać, co może wywołać niemałe problemy. Poznajcie sprytny trik na to, by zmniejszyć wydatki na ogrzewanie w domu, a przy tym nie marznąć.

To wzbudza strach i niezadowolenie, zwłaszcza że przecież grzać w domu trzeba. Nie jest to coś, z czego w trosce o siebie, można zrezygnować. Co zatem zrobić, aby móc normalnie używać ogrzewania, a nie martwić się o to, jaki ogromny rachunek przyniesie listonosz? Zastosować sprytny trik, który od dawna stosujemy w domu. Polecił nam go nasz znajomy, który uwielbia wyszukiwać różne domowe sposoby i testuje je potem u siebie. Potrzebna będzie ci do jego wykonania folia aluminiowa, którą właściwie każdy ma w swojej kuchni. Chociaż wydaje się to dość niecodzienne, ten trik jest naprawdę skuteczny!

Obraz

Domowy trik z folią aluminiową

Używasz jej zwykle do pieczenia w piekarniku lub zawijania jedzenia. Ma ona o wiele więcej właściwości, niż może początkowo się wydawać. Pomaga utrzymać ciepło w domu. Wiadomo, że kaloryfery zawsze umiejscowione są pod oknami, a to sprawia, że szybciej ucieka z niego temperatura. Dlatego zrób domowy ocieplacz, stosując folię aluminiową i tekturę! Umieścisz go za grzejnikiem. Jak go wykonać? W bardzo prosty sposób. Po prostu przygotuj kawałek kartonu o wielkości kaloryfera, umieść go za grzejnikiem i owiń błyszczącą stroną do środka. W ten sposób całe ciepło pozostanie w domu, a ty oszczędzisz na ogrzewaniu. Zamiennie za karton możesz zastosować też ekran zagrzejnikowy, który kupisz w sklepie - jednak musi być on przymocowany na stałe. Kartonową wersję używasz wedle uznania i zawsze możesz ją złożyć lub włożyć za kaloryfer.

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także