UrodaKosmetyczka otworzyła mi oczy. Płatki mają dwie strony i każda służy do czegoś innego

Kosmetyczka otworzyła mi oczy. Płatki mają dwie strony i każda służy do czegoś innego

jak używać płatków kosmetycznych, fot. Genialne
jak używać płatków kosmetycznych, fot. Genialne

07.09.2023 10:54

Zwróciłaś uwagę na to, że dwie strony płatków kosmetycznych wyglądają nieco inaczej. To nie jest przypadek! Każda strona ma inne przeznaczenie. Wyjaśniamy, jak prawidłowo używać płatków kosmetycznych.

Waciki znajdują się w większości łazienek. Są nieocenione przy demakijażu oraz nakładaniu produktów pielęgnacyjnych. Aby w pełni wykorzystać ich możliwości, warto wiedzieć, jak prawidłowo ich używać. To, na którą stronę wylewasz konkretne kosmetyki, ma ogromne znaczenie.

Dlaczego warto używać płatków kosmetycznych?

Jak należy używać płatków kosmetycznych? Fot. Freepik
Jak należy używać płatków kosmetycznych? Fot. Freepik

Jak używać płatków kosmetycznych?

Pewnie zauważyłaś, że prawie wszystkie płatki kosmetyczne mają 2 strony o różnej fakturze. Jedna jest całkowicie gładka, a druga prążkowana lub pokryta innym wypukłym wzorem. Taki podział nie jest przypadkowy. Każda ze stron ma bowiem inne przeznaczenie. Stronę usianą drobnymi prążkami powinnaś wykorzystywać do zmywania makijażu. Zamocz ją w płynie micelarnym lub wylej na nią mleczko, a następnie zetrzyj kosmetyki z twarzy. Pamiętaj, żeby za bardzo nie szorować skóry, gdyż możesz jej zaszkodzić. Gładka strona wacika jest przeznaczona do nakładania kosmetyków. Powinnaś wykorzystać ją, gdy chcesz nanieść na twarz tonik lub mleczko nawilżające. Również w tym przypadku postępuj bardzo delikatnie.

Jak używać płatków kosmetycznych zgodnie z przeznaczeniem? Fot. Freepik
Jak używać płatków kosmetycznych zgodnie z przeznaczeniem? Fot. Freepik

Jak szybko wykonać wieczorną pielęgnację twarzy?

Wiesz już, jak prawidłowo stosować płatki kosmetyczne. Teraz zdradzimy ci sekret błyskawicznej wieczornej pielęgnacji. Wszystko zajmie ci mniej więcej minutę. Pamiętaj o tym, gdy będziesz bardzo zmęczona i najdzie cię myśl, by tym razem odpuścić sobie oczyszczanie twarzy.

  • Weź 3 płatki i zamocz w płynie do demakijażu. Jednym wytrzyj dokładnie twarz. Dwa pozostałe użyj do zmycia makijażu z oczu.
  • Opłucz twarz i umyj swoim ulubionym kosmetykiem.
  • Weź kolejny płatek i rozsmaruj nim na twarzy tonik lub mleczko nawilżające.
  • Użyj kremu i gotowe!
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także