PoradyPrzetestowałam trik z TikToka na czyszczenie słuchawki. Byłam w szoku, ile brudu wypłynęło

Przetestowałam trik z TikToka na czyszczenie słuchawki. Byłam w szoku, ile brudu wypłynęło

Jak wyczyścić słuchawkę prysznicową? Fot. Freepik/Instagram @__vector__
Jak wyczyścić słuchawkę prysznicową? Fot. Freepik/Instagram @__vector__
25.07.2023 16:14

Osad z kamienia pojawia się wszędzie tam, gdzie leje się woda. Słuchawka prysznicowa nie jest więc od niego wolna. Niestety jest ona jednym z elementów, które najtrudniej umyć. Pomocny może okazać się pewien popularny trik. Podpowiadamy, jak skutecznie wyczyścić słuchawkę prysznicową.

Przez nagromadzony na i wewnątrz słuchawki prysznicowej kamień zmniejsza się ciśnienie wody, a w skrajnych przypadkach może nawet dojść do zatkania kanalików. O ile zewnętrzny osad można zmyć łazienkową chemią lub octem (choć te rozwiązania nie wszystkim odpowiadają), o tyle kamień wewnątrz słuchawki bardzo trudno usunąć. Warto wypróbować prostą sztuczkę, która rozwiązuje ten problem.

Jak wyczyścić słuchawkę prysznicową?

Najpowszechniejszym sposobem czyszczenia słuchawki prysznicowej jest zastosowanie żrącej chemii. Mycie nimi elementu, z którego woda leje się bezpośrednio na nasze ciało, budzi jednak sporo obaw. Niektórzy nie chcą też zanieczyszczać środowiska szkodliwymi substancjami. Bezpieczną (ale również nie bez wpływu na środowisko) alternatywą jest pianka do golenia, która skutecznie rozpuszcza kamień. Zwolennicy ekologicznych metod sprzątania wolą wymoczyć słuchawkę prysznicową w occie. Ta metoda nie wszystkim jednak odpowiada, ponieważ preparat ma mocno drażniący zapach. Jeśli żaden z tych sposobów nie przypadł ci do gustu, podpowiadamy, jak wyczyścić słuchawkę prysznicową bez użycia detergentów oraz octu. Jest prosta i niezwykle skuteczna.

Jak wyczyścić słuchawkę prysznicową? Fot. Freepik
Jak wyczyścić słuchawkę prysznicową? Fot. Freepik

Jak wyczyścić słuchawkę bez chemii i octu?

Trik na wyczyszczenie słuchawki prysznicowej bez użycia jakichkolwiek środków myjących pokazał ostatnio estoński instagramer @__vector__. Na swoim kanale testuje on popularne w internecie lifehacki. Niedawno wziął pod lupę sztuczkę polegającą na czyszczeniu słuchawki prysznicowej przy użyciu... czyścików do przestrzeni międzyzębowych. Te niewielkie szczoteczki kosztują mniej niż 10 zł za kilka sztuk. Przypominają czyściki do butelek, ale są tak małe, że mieszczą się między zębami i pomagają pozbyć się kamienia nazębnego. Okazuje się, że równie dobrze radzą sobie z osadem z kamienia w kanalikach słuchawki prysznicowej. Jak widać na nagraniu, należy włożyć czyścik do każdego kanalika i pokręcić nim. Na koniec wystarczy puścić przez słuchawkę wodę. Kiedy zrobił to @__vector__, miała ona rdzawy kolor świadczący o tym, że wraz z nią z wnętrza urządzenia wypłynął zalegający tam wcześniej osad z kamienia.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także