×

Najfajniejsza świąteczna atrakcja dla dzieci! Choinkowe TIPI, które zrobisz sam

Czy pamiętacie, jak byliście mali i marzyliście, aby w święta spać pod choinką? Wpatrywać się w te wszystkie migoczące światełka na niej w półmroku nocy? Albo macie już dzieci, które są na etapie budowania „baz” do zabawy i marzą o takiej najlepszej, takiej super, że wow! A może połączyć jedno marzenie z drugim?

tipi i xmas
pinterest.com

Jest to pomysł, który przyszedł do nas z USA, za sprawą mamy nauczycielki, która połączyła dziedzictwo Indian z tradycją Świąt Bożego Narodzenia.
Wystarczy tradycyjne tipi, jeżeli już mamy takie w domu, np. do zabaw dla dzieci. Albo wystarczy parę listewek drewna ustawionego na wzór tipi, albo nawet trzonki do miotły 🙂

jak zrobić choinkowe tipi

Potem dobrze jest jeszcze owinąć sznurkami tipi, aby mieć do czego montować gałązki świerku między listewkami. Sznurki można przyczepić za pomocą zszywacza tapicerskiego…
A jeżeli marzysz o takim naturalnym, leśnym tipi, to zrób takie!

choinka tipi
pinterest.com

Potem tylko ozdabiaj i ozdabiaj, jak choinkę! Ale pamiętaj, aby zostawić wejście do tipi 🙂

tipi choinka
pinterest.com

I teraz już będziesz mógł spełnić swoje marzenie z dzieciństwa i spełnić marzenie swoich dzieci! Wystarczy wyścielić sobie wnętrze tego świątecznego tipi i cieszyć się świętami, jak nigdy dotąd! Wesołych Świąt!

tipi choinka
pinterest.com

Może Cię zainteresować

zamknij