Balkon i ogródOgródZasadź obok siebie, a co roku sąsiadki będą zazdrościć. Kwitną już wczesną wiosną

Zasadź obok siebie, a co roku sąsiadki będą zazdrościć. Kwitną już wczesną wiosną

Rośliny ogrodowe, które kwitną wczesną wiosną.
Rośliny ogrodowe, które kwitną wczesną wiosną.
Źródło zdjęć: © Adobe Stock, Instagram.com | Weronika, florensmarket

16.04.2024 18:30

Obecne wysokie temperatury oraz duża ilość słońca na pewno sprzyjają wszelkiej pracy i siedzeniu w ogrodzie. Poznaj więc trzy rośliny ogrodowe, które są bardzo ozdobne i będą kwitły wczesną wiosną. Po ich posadzeniu nie opędzisz się od zazdrosnych spojrzeń!

Dbanie o ogród to nie tylko duża przyjemność, ale również przywilej. W końcu nie każdy jest szczęśliwym posiadaczem własnego ogródka. Oczywiście dbanie o ogród wymaga dużej pracy, jednak dla wielu osób późniejsze efekty w pełni potrafią wynagrodzić poniesione trudny. Poznaj rośliny ogrodowe, które kwitną już wczesną wiosną. Po ich posiedzeniu twój ogród na wiosnę zamieni się w wielokolorowy raj.

Jakie rośliny ogrodowe kwitną wczesną wiosną?

Tegoroczna wiosna w Polsce przyszła bardzo niespodziewanie. Wysokie temperatury sprawiły, że wiele roślin, drzew i krzewów dużo szybciej zakwitło. Według niektórych ogrodniczych ekspertów, w tym roku przyroda obudziła się do życia o trzy tygodnie szybciej niż zwykle. Obecnie niestety jest już trochę za późno na sadzenie kwiatów, które będą kwitły na początku wiosny. Warto jednak wiedzieć na przyszłość, jakie rośliny ogrodowe za rok będą mogły cieszyć oko już wczesną wiosną.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Na tiktokowym koncie o nazwie @florensmarket ekspert podał trzy różne rośliny ogrodowe, które różnią się kolorem kwiatów i będą w tym samym czasie kwitły. Na pewno więc warto je mieć w swoim ogrodzie, ponieważ mogą zrobić efekt wow. O jakie kwiaty jednak konkretnie chodzi?

Co ozdobi twój ogród wczesną wiosną?

Na koncie @florensmarket ekspert podał trzy różne propozycje kwiatów, które zakwitną na różne barwy. Są to: skalnica Arendsa, która wyróżnia się pięknymi, czerwonymi kwiatkami, piaskowiec górski z uroczymi, białymi płatkami oraz żółta smagliczka górska. Według @florensmarket ta ostatnia jest jedną z roślin, które zakwitają jako pierwsze w ogrodzie.

Jeśli interesują cię rośliny ogrodowe, drzewa oraz krzewy, które zakwitną w drugiej połowie kwietnia, to będą to na pewno: modrzew europejski, kasztanowiec zwyczajny (kwiaty dopiero w maju), wierzba, szafirki, narcyzy, aksamitka niska, chaber bławatek, wilec oraz groszek pachnący.

Jak zadbać o ogród na wiosnę?

Skoro już wiesz, co zakwitnie wczesną wiosną, to pora wyjaśnić jak w tym czasie jeszcze lepiej zadbać o ogród. Jeżeli planujesz posadzić dodatkowe rośliny ogrodowe, to pamiętaj, że najpierw warto sprawdzić pH gleby. Możesz to zrobić domowym sposobem. Wystarczy, że użyjesz octu oraz sody oczyszczonej. Pamiętaj, że wiosna to również idealny czas na sprzątanie, przycinanie, nawożenie oraz sprawdzanie stanu roślin ogrodowych.

Źródło: TikTok@florensmarket.

Źródło artykułu:Genialne.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także