InspiracjeŚwiąteczneJej choinka wygląda jak ze świątecznych filmów. Zdradziła patent na światełka

Jej choinka wygląda jak ze świątecznych filmów. Zdradziła patent na światełka

Lampki choinkowe wieszaj tylko w ten sposób
Lampki choinkowe wieszaj tylko w ten sposób
Źródło zdjęć: © TikTok | athomewithshannon
09.12.2023 15:24, aktualizacja: 09.12.2023 16:36

Shannon Doherty to mama czwórki dzieci. Dzieli się w internecie swoimi domowymi trikami, które znacznie ułatwiają codzienne życie. W ostatnim czasie podzieliła się kilkoma poradami na temat dekorowania choinki. Zwróciła szczególną uwagę na lampki choinkowe, które bywają problematyczne. Jej sposób sprawi, że światełka będą równo i efektownie rozłożone, a samo drzewko będzie wyglądać o wiele lepiej.

TikTokerka ma dla nas aż cztery wskazówki, które pomogą przy pielęgnacji choinki oraz jej ozdobieniu. Skończy się problem ze zrzuconymi igłami i marniejącym drzewkiem, a lampki choinkowe będą miały harmonijny układ. Wystarczy zmienić kilka nawyków, aby zapomnieć o tych uporczywych problemach związanych z drzewkiem. Wprowadź kilka zmian, a twoja choinka będzie nie do poznania!

Choinka nie będzie już twoim problemem

Kiedy decydujemy się na żywe drzewko, musimy pamiętać o jego regularnym podlewaniu. Najlepiej wstawić pień do pojemnika i codziennie dolewać tam świeżą wodę. Aby zapobiec rozmnażaniu się bakterii, dorzuć kilka miedzianych monet i szczyptę cukru, co odżywi roślinę. Miedź z monet działa antyseptycznie i pomaga zachować odpowiednie pH wody, a cukier dostarcza niezbędnych węglowodanów.

Pamiętaj również o tym, by podłożyć jakiś materiał pod choinkę. Będzie to dobre zabezpieczenie dla podłogi, dzięki któremu unikniesz zarysowania paneli i przypadkowego rozlania wody. Najlepiej, jeśli jest to jakaś wodoodporna tkanina lub gumowa podkładka. Dobrze pielęgnowana choinka nie będzie zrzucać igieł i postoi o wiele dłużej niż przez okres świąteczny.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Lampki choinkowe wieszaj tylko w ten sposób

Większość z nas źle wiesza światełka, przez co później trzeba poprawiać całą kompozycję i choinka nie wygląda już tak ładnie. Ozdabianie drzewka zawsze zaczynamy od powieszenia zaświeconych lampek. W ten sposób widzimy dokładnie, gdzie ląduje przewód i nie musimy upychać go między ozdobami. Kolejna sprawa to sposób wieszania, który pozwoli nam łatwiej rozmieścić lampki.

Zamiast owijać girlandę dookoła, lepiej wieszać lampki od góry do dołu. Nie będziemy musieli okrążać drzewka kilkukrotnie z plączącym łańcuchem, a światełka będą lepiej rozmieszczone po całej powierzchni. Jeśli mamy mało lampek choinkowych, warto założyć oświetlenie jedynie na przód drzewka, a gołą część przystawić do ściany. W ten sposób nikt nie dowie się, że tył ma mniej ozdób, a choinka z przodu będzie się pięknie prezentować.

Jeśli chodzi o same dekoracje, to najlepiej wybierać te w podobnej kolorystyce, które wzajemnie będą się uzupełniać. Od jakiegoś czasu "mniej znaczy więcej" i ta zasada sprawdza się również w przypadku ozdabiania drzewka. Zamiast mnóstwa kolorowych bombek, lepiej dać ich mniej i zainwestować w większą ilość światełek, które rozświetlą gałązki.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także