PoradyLajfhakiJuż wiem, gdzie wyrzucić stare gąbki! Zawsze trafiały do nieodpowiedniego kubła

Już wiem, gdzie wyrzucić stare gąbki! Zawsze trafiały do nieodpowiedniego kubła

Gdzie wyrzucić stare gąbki, które nie nadają się do użytku? fot. genialne
Gdzie wyrzucić stare gąbki, które nie nadają się do użytku? fot. genialne
28.09.2023 13:04

Zastanawiałeś się kiedyś, gdzie wyrzucić stare gąbki? Wiele osób ma trudność z decyzją, w jakim kontenerze powinny się znaleźć. Nie oznacza to, że mamy je wrzucać do przypadkowych pojemników. To wręcz zakazane!

W tych czasach segregacja śmieci nikogo nie dziwi. Wyrzucanie odpadów do losowych kontenerów może się wiązać z poważnymi karami finansowymi, dlatego warto zadbać o kilka koszy, dzięki którym łatwiej będzie je rozdzielać. Są jednak takie przedmioty, których nie można sklasyfikować do konkretnej kategorii. Przykładem może być gąbka — zarówno ta do naczyń, ciała, makijażu jak i z materaca.

Gdzie wyrzucić stare gąbki? Wszystko zależy od ich wielkości

Jeśli mówimy o gąbkach, które mają mały gabaryt: myjaki, akcesoria do makijażu czy gąbka pod prysznic, to powinny wylądować tylko w jednym konkretnym kontenerze. Mowa tutaj o odpadach mieszanych, które ciężko podpiąć pod jakąś konkretną kategorię. Gąbki nie nadają się do recyklingu, gdyż są to akcesoria higieniczne (te do naczyń również się do nich zaliczają). Przy następnym wyrzucaniu gąbki, warto pomyśleć o odpowiednim dopasowaniu, by choć trochę oszczędzić środowisko naturalne.

Obraz

A gdzie powinny wylądować gąbki z materaców?

Każdy materac ma kiedyś swój kres, zwłaszcza jeśli mowa o tych gąbczastych, które z czasem wygniatają się i są nieodpowiednie do snu. Gdy przychodzi czas na pozbycie się pianki, nie jesteśmy w stanie tak po prostu wyrzucić jej do kontenera z odpadami mieszanymi. Jest zbyt duża gabarytowo i zdecydowanie nie powinna znaleźć się w śmietniku pod blokiem. Zużyty materac powinno się odstawić do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Każda okolica ma takie miejsce, gdzie lądują wszystkie niepotrzebne sprzęty i meble. Podobnie w przypadku dużej ilości śmieci, np. z remontu. Nie powinny one zagracać małego, publicznego śmietnika. Przed odstawieniem trzeba odpowiednio pozbierać odpadki, a także je posegregować. Dzięki temu zadbasz o środowisko i nie utrudnisz życia innym mieszkańcom.

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także