×
Wirtualna Polska

Producenci maszynek ukrywają ten fakt. Wystarczy gąbka, żeby używać ostrzy znacznie dłużej

O tym, że jednorazowe maszynki do golenia wcale nie są jednorazowe, wiedzą już chyba wszyscy. Nie każdy zdaje sobie jednak sprawę z tego, że wystarczy prosty trik, by służyły nam jeszcze dłużej. Podpowiadamy, jak naostrzyć zużytą maszynkę do golenia.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Używają ich zarówno mężczyźni, jak i kobiety, ale niewiele osób wie, że można na nich sporo zaoszczędzić. Wystarczy wiedzieć, jak naostrzyć maszynkę do golenia, by korzystać z niej znacznie dłużej niż dotychczas. Cała procedura zajmuje dosłownie chwilę.

Dlaczego nie należy od razu wyrzucać stępionej maszynki?

Jednorazowe maszynki do golenia w rzeczywistości mogą być wykorzystywane kilka razy. To samo dotyczy wymiennych główek z nożykami. Mimo tego chyba każdy z nas przyzna, że maszynki, które trzeba kupować kilka razy w miesiącu, to spore obciążenie dla domowego budżetu. Jeśli chcesz zaoszczędzić, nie wyrzucaj maszynki, gdy się stępi. Naostrz ją, a będziesz mógł wykorzystać ją kolejnych kilka razy. Wystarczy chwila, żeby wygładzić i naostrzyć nożyki. Dzięki prostemu trikowi maszynka znów będzie jak nowa.

Jak naostrzyć maszynkę do golenia? Fot. Pixabay

Jak naostrzyć maszynkę do golenia? Fot. Pixabay

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

 

Zobacz również: Ten trik na golenie nóg działa cuda. Wypróbuj, a już nigdy z tego nie zrezygnujesz

Jak naostrzyć maszynkę do golenia?

Ostrzenie maszynki do golenia domowym sposobem jest bardzo proste. Jedyną rzeczą, której potrzebujesz, jest gąbka kuchenna. Aby nożyki ponownie stały się gładkie i ostre, wystarczy przesuwać maszynkę po twardej stronie zmywaka w kierunku przeciwnym do kierunku golenia (od dołu do góry). Po kilku lub kilkunastu takich ruchach zauważysz, że powierzchnia metalowych elementów została wyrównana i zaostrzona. Maszynka będzie niemal jak nowa, więc bez problemu użyjesz jej jeszcze kilka razy. Jak ta sztuczka działa w praktyce, pokazano niedawno na instagramowym profilu @sprytne_triki:

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Sprytne Triki (@sprytne_triki)

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

 

Jak inaczej naostrzyć maszynkę do golenia?

Innym, równie prostym sposobem na szybkie naostrzenie jednorazowej maszynki do golenia jest wykorzystanie jeansu. Jeśli masz stare, nienoszone już jeansy lub skrawek tego materiału np. po przeróbkach krawieckich, możesz wykorzystać go do przywrócenia nożyków w maszynce do pierwotnego stanu. Również w tym przypadku wystarczy przesuwać maszynkę po tkaninie w kierunku przeciwnym do kierunku golenia. Po chwili ostrza będą wyglądały, jakby były zupełnie nowe. Wykorzystując ten trik, nie będziesz tak często wyrzucać maszynek do golenia do śmieci i sporo zaoszczędzisz.

 

Zobacz również: 3 efekty w 1 triku! Zmniejszysz tarcie, zabezpieczysz oraz naostrzysz maszynkę do golenia

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować