PoradyLajfhakiKiedy zbliża się czas mycia kabiny, prędko robię sprej czyszczący. Nie ma nic lepszego!

Kiedy zbliża się czas mycia kabiny, prędko robię sprej czyszczący. Nie ma nic lepszego!

jak czyścić kabinę prysznicową, fot. Genialne
jak czyścić kabinę prysznicową, fot. Genialne
Adrianna Trusiuk
19.09.2023 14:13

Na twojej kabinie pojawił się nieestetyczny osad z kamienia i resztek mydła? Wiemy, jak się go pozbyć. Poznaj przepis na domowy, ekologiczny spray czyszczący, który pozbędzie się zanieczyszczeń w kilka chwil. Wszystkie potrzebne składniki najprawdopodobniej masz już w domu.

Kabina prysznicowa to jedno z tych miejsc, gdzie najczęściej osadzają się zanieczyszczenia, przez po kilku dniach użytkowania wygląda na mocno zużytą i zwyczajnie zaniedbaną. Na szczęście ten problem można rozwiązać w prosty sposób. Wyjaśniamy, jak czyścić kabinę prysznicową, aby lśniła przez kolejne dwa tygodnie.

Jak czyścić kabinę prysznicową?

W drogeriach znajdziesz mnóstwo środków przeznaczonych do czyszczenia kabin prysznicowych. Niestety, nie należą one do najtańszych i trzeba przyznać, że nie są też specjalnie skuteczne. Mało kto wie, że preparat, który usuwa kamień i zacieki, a do tego nabłyszcza powierzchnię kabiny, masz już w domu. Tym produktem jest ocet spirytusowy. Ocet usuwa wszelkie zanieczyszczenia, a co więcej, dezynfekuje powierzchnię. Zmieszaj ocet z wodą w proporcji 1:2, a następnie przelej roztwór do butelki z atomizerem. Spryskaj nim kabinę i pozostaw tak na powierzchni przez 15 minut. Po kwadransie przetrzyj powierzchnię czystą gąbką, spłucz wodą i wytrzyj do sucha. Będzie jak nowa.

Jak czyścic kabinę prysznicową, fot. Adobe Stock
Jak czyścic kabinę prysznicową, fot. Adobe Stock

Jak uniknąć zacieków na kabinie?

Niestety, po czasie na kabinie znowu pojawią się zacieki, a całą czynność trzeba będzie powtórzyć od nowa. Chyba że zastosujesz patent Oli Smorawskiej, publikującej na Instagramie jako @organizacjaprzestrzeni. Na jednym ze swoich ostatnich filmików kobieta podzieliła się sposobem na to, jak uniknąć zacieków na kabinie. Potrzebujesz jednej rzeczy, którą z pewnością masz w swoim domu, jeśli posiadasz auto. Chodzi o płyn do spryskiwaczy o formule hydrofobowej. Spryskaj nim uprzednio umytą i wytartą do sucha kabinę. Dzięki specjalnej powłoczce zawartej w płynie, na kabinie nie pojawi się ani jeden zaciek. Zabieg powtarzaj co dwa tygodnie, a zapomnisz o brudnej szybie.

Jak czyścic kabinę prysznicową, fot. Adobe Stock
Jak czyścic kabinę prysznicową, fot. Adobe Stock
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także