PoradyKoniec z ręcznym miksowaniem! Trik z TikToka to rewolucja w pieczeniu

Koniec z ręcznym miksowaniem! Trik z TikToka to rewolucja w pieczeniu

trik z mikserem, fot. Genialne
trik z mikserem, fot. Genialne
12.10.2023 08:09

TikToka podbija trik z mikserem, który z ręcznej wersji urządzenia robi... mikser stojący! Jak to możliwe? Okazuje się, że kreatywność internautów nie zna granic. Rozwiązanie jest proste, ale genialne. Przyda się każdemu, kto chce zaoszczędzić trochę czasu podczas przygotowywania ciasta.

Mikser stojący to bardzo wygodne rozwiązanie, ale zabiera sporo miejsca, dlatego wiele osób decyduje się na klasyczną, ręczną wersję tego urządzenia. Czasem przydałby się jednak uchwyt podtrzymujący sprzęt w czasie mieszania składników. Okazuje się, że internet zna trik, który doskonale przydaje się w takich sytuacjach. Oto co proponuje zrobić z mikserem jedna z tiktokerek.

Kiedy przydaje się trik z mikserem?

Każdy właściciel miksera ręcznego marzy od czasu do czasu o tym, by w końcu sprawić sobie mikser stojący. To ogromna wygoda, ponieważ składniki mieszają się w zasadzie same, a ty możesz w tym czasie zająć się przygotowywaniem innych elementów ciasta lub nawet kolejnego dania. Mikser stojący to również wybawienie w sytuacji, gdy trzeba długo ubijać masę czy krem. Dzięki niemu można zaoszczędzić sporo sił potrzebnych, by przez dłuższy czas miksować coś ręcznie. Niestety taki robot kuchenny zabiera sporo miejsca, a nie każdy nim dysponuje. W związku z tym jest to opcja tylko dla posiadaczy dużych kuchni. Na szczęście istnieje prosty trik z mikserem, który pozwala rozwiązać ten problem. Wystarczy wykorzystać 1 rzecz, by mikser ręczny w kilka sekund zmienił się w stojący.

Trik z mikserem z powodzeniem zastąpi mikser stojący. Fot. Freepik
Trik z mikserem z powodzeniem zastąpi mikser stojący. Fot. Freepik

Jak zmienić mikser ręczny w stojący?

Sposobem na błyskawiczne "przerobienie" miksera podzieliła się na TikToku internautka o nicku @rachel_loaf, która najczęściej publikuje filmy o gotowaniu lub ogrodnictwie. Dziewczyna napisała, że wysłała swojemu znajomemu przepis, który wymagał użycia miksera ręcznego, a on (ponieważ takiego nie miał) poradził sobie w zaskakujący sposób. Na filmie widać, że łopatki miksera ręcznego zostały przełożone przez ruszt z piekarnika, a dopiero po tym wpięte na swoje miejsce. Dzięki temu możliwe było ułożenie kratki z piekarnika na misce i oparcie o nią miksera. W ten sposób urządzenie zostało unieruchomione i zmieniło się w prowizoryczny mikser stojący. Jedyną rzeczą, o której musisz pamiętać, gdy będziesz wykorzystywać ten prosty trik z mikserem, jest wybranie odpowiedniej miski. Musi być tak głęboka, by po ułożeniu miksera na ruszcie, urządzenie się nie przechylało. W praktyce powinno to wyglądać następująco:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także