PoradyLajfhakiKupując papier toaletowy, stosuję prosty trik. Rolka wystarcza na znacznie dłużej

Kupując papier toaletowy, stosuję prosty trik. Rolka wystarcza na znacznie dłużej

Teraz już wiem jak wybrać najlepszy papier toaletowy
Teraz już wiem jak wybrać najlepszy papier toaletowy
Źródło zdjęć: © Freepik

30.12.2023 13:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Papier toaletowy to niezbędny produkt w każdym domu, przez co ciężko wyobrazić sobie nasze codziennie funkcjonowanie bez niego. Jeszcze kilka lat temu był on na wagę złota, a z półek sklepowych znikał w zastraszającym tempie. Mało kto wie, jak kupić papier toaletowy, aby starczył nam na dłuższy czas.

W epoce PRL-u papier toaletowy był towarem deficytowym, a kiedy już był dostępny to tylko ten szary, czyli najsłabszego gatunku. Teraz wybór jest nieograniczony, a różnych papierów toaletowych mamy od groma. Producenci kuszą tymi kolorowymi, we wzory, a nawet w konkretnym zapachu, a my dajemy się nabrać. Wygląd papieru toaletowego wcale nie powinien być jedynym kryterium wyboru.

Jak sprawić, aby papier toaletowy starczył na długo?

Wcale nie chodzi tutaj o wprowadzenie restrykcji i określonej liczby listków, jaka przysługuje na danego domownika. W czasie inflacji to bardzo ważne, aby wybierać odpowiedni rodzaj papieru toaletowego, za który nie tylko nie przepłacimy, ale kupimy go po najlepszej cenie w stosunku do jakości. Na zakupach mało kto pod tym względem porównuje papiery toaletowe, a jak wiemy papier papierowi nierówny.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Korzystne na pozór promocje również nas kuszą, przez co myślimy, że oszczędzamy, a tak naprawdę kupujemy drogi papier, który za chwilę się skończy. Kluczem do sukcesu, czyli dobrego zakupu jest czytanie etykiet na produktach. Zazwyczaj nikt nie przywiązuje do nich uwagi, a przecież to właśnie od nich zależy, na jaki czas wystarczy nam papieru toaletowego. W ten sposób bardzo szybko zweryfikujemy, który z produktów najbardziej opłaca się kupić.

Jak korzystnie kupować papier toaletowy?

Długość papieru, ilość warstw oraz listków na danej rolce, jak również wypisana liczba metrów na opakowaniu papieru toaletowego to ważne elementy, na które koniecznie trzeba zwrócić uwagę. Producenci prześcigają się w coraz nowszych pomysłach oraz hasłach reklamowych, które mają podkreślać to, jak bardzo ich papier toaletowy jest najlepszy. Dla nas najważniejsze powinny być fakty, czyli konkretna liczba widniejąca na opakowaniu.

Taki papier toaletowy starczy nam na długo, przez co zaoszczędzimy
Taki papier toaletowy starczy nam na długo, przez co zaoszczędzimy © Freepik

Często zdarza się, że opakowanie papieru toaletowego oprócz hasła reklamowego nie zawiera żadnych konkretnych informacji. Wtedy wystarczy sięgnąć po kalkulator, który jest w każdym smartfonie oraz sprawdzić ilość listków. Nie bez znaczenia jest także ich długość, a dzięki tym informacjom z łatwością policzymy, ile wynosi długość 1 rolki papieru.

Producenci doskonale o tym wiedzą, dlatego unikają zamieszczania na opakowaniach jednoznacznych informacji. Zazwyczaj to właśnie najmniej reklamowane papiery toaletowe są najbardziej opłacalne i starczają na dłużej. Różnica w długości rolki może być często przepaścią, w przeciwieństwie do ceny.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także