InspiracjeMiejscaLądowisko dla UFO? Tajemnicza konstrukcja na Dolnym Śląsku przyciąga gapiów

Lądowisko dla UFO? Tajemnicza konstrukcja na Dolnym Śląsku przyciąga gapiów

Konstrukcja zwana Muchołapką
Konstrukcja zwana Muchołapką
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | Michal Adamczyk
27.11.2023 16:52

Na terenie Polski w dalszym ciągu można spotkać mnóstwo "pamiątek" po III Rzeszy. Jedną z nich jest zlokalizowany w Ludwikowicach Kłodzkich obiekt, któremu nadano nazwę Muchołapka. Budowla fascynuje nie tylko pasjonatów historii, ale i zwykłych turystów, którzy odwiedzają te tereny. Jaka historia kryje się za tym obiektem?

Muchołapka bywa tematem spornym wśród badaczy. Wielu z nich ma zupełnie inną koncepcję na temat jej przeznaczenia podczas miemieckiej okupacji. Był to element infrastruktury, miejsce testowania tajemniczych, latających spodków czy tajna baza do przeprowadzania eksperymentów? Niestety żadna z tych odpowiedzi nie jest prawidłowa. Bartosz Rdułtowski postanowił wyjaśnić, co tak naprawdę kryje się za tajemniczą budowlą.

Szokujący obiekt na terenie Polski. Po co go wybudowano?

Ludzie uwielbiają karmić się mrożącymi krew w żyłach opowieściami. Nic dziwnego, że Muchołapka została uwikłana w dziwne historie, choć w rzeczywistości jest jedynie nieukończoną chłodnią kominową. Mimo to wiele osób upiera się, że to właśnie tam Niemcy testowali nowoczesną broń w Górach Sowieckich. Jest w tym ziarnko prawdy!

Tajemnicza budowla znajduje się na terenie, gdzie pod powierzchnią ziemi zlokalizowana jest tzw. Riese, czyli gigantyczna sieć tuneli i obiektów wybudowanych w latach 1943 -1945 r. Nie jest kompletna, choć i tak wykazuje pokaźne rozmiary. Można to porównać do podziemnego miasta, w którym Niemcy działali w ścisłym sekrecie. Okrągły obiekt przysłużył się Niemcom do usprawnienia procesów, które zachodziły w pobliskiej kopalni Wacław (Wenceslaus). Ona w 1933 roku została przejęta przez wojsko.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Dlaczego Muchołapka wzbudza tyle emocji?

Okrągły kształt obiekt jest pożywką dla wszystkich bajkopisarzy, którzy uważają, że to miejsce było (lub dalej jest!) stacją, gdzie ląduje UFO. Niektórzy sądzą, że działania w obrębie tego terenu były związane z nielegalnymi praktykami nazistowskimi. Obiekty testowane w Muchołapce, zdaniem niektórych badaczy, miały mieć napęd antygrawitacyjny. Według naukowców jest to jedynie ciekawa wizja, lecz nie ma ona pokrycia z rzeczywistością.

UFO w kosmosie.
UFO w kosmosie.© Pixabay | InfiniteFantasy

Aktualnie Muchołapka to ciekawy obiekt turystyczny, który odwiedzają ludzie podróżujący w okolicy. Nie przeprowadzono żadnych szczegółowych badań, które potwierdziłby teorię z UFO. Jeśli masz bujną wyobraźnię, możesz śmiało pomyśleć, jak wyglądałby statek kosmiczny na tej podporze. Być może zainspiruje cię to do innych refleksji na temat tego miejsca.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także