PoradyLatem muchy omijają mój śmietnik z daleka. Odstrasza je jedna rzecz

Latem muchy omijają mój śmietnik z daleka. Odstrasza je jedna rzecz

sposób na muchy w śmietniku fot. freepik
sposób na muchy w śmietniku fot. freepik
25.05.2023 15:18

Poznaj sposób na muchy w śmietniku i spraw, że te owady na zawsze znikną z kubłów pełnych odpadów. Patent jest naprawdę prosty.

Kiedy słupek rtęci pnie się do góry, to w stronę kontenerów ze śmieciami zbliżają się muchy oraz inne insekty. Rozkładające się jedzenie, to dla nich istny raj. Jednak te stworzenia szybko się rozmnażają i w końcu przydomowe kosze zamieniają się w gwarny dom dla czerwi, much i innych robaków. Jak się ich pozbyć?

Jak odstraszyć muchy z koszy na śmieci?

Sposób jest dość prosty. Kiedy już służby miejskie opróżnią Twoje kontenery, to najpierw postaraj się je dobrze umyć. Kiedy przeschną, to na dno każdego z nich wysyp pokaźną ilość zwykłej soli kuchennej. Ta przyprawa wchłonie wszystkie soki, które uwalniają się z rozkładającej się żywności. Dzięki temu nie rozleją się one po dnie kontenerów. A jeżeli nie ma płynów, to znikną również owady i larwy. Sól możesz też wymieszać z sodą oczyszczoną lub proszkiem do pieczenia. Ten trik sprawi, że pozbędziesz się też przykrego zapachu, który zawsze wydobywa się z koszy na śmieci. Soda i proszek świetnie pochłaniają wszelkie nieprzyjemne wonie. Oczywiście podobny trik możesz zastosować w swoim domu. Wystarczy, że do kosza włożysz worek, a na jego dno wysypiesz sól oraz sodę oczyszczoną. Latem ten patent jest niezastąpiony.

sposób na muchy w śmietniku, fot. gettyimages
sposób na muchy w śmietniku, fot. gettyimages

Jak pozbyć się much z koszy na śmieci?

Jeżeli nie chcesz stosować soli, to muchy odciągniesz od kontenerów jeszcze w inny sposób. Najpierw w sklepie budowlanym zakup moskitierę, która jest montowana na rzep. Następnie krawędź kosza dobrze wyczyść szmatką i przyklej do niej rzep. Na koniec do rzepu przymocuj moskitierę. Odetnij jej nadmiar, ale nie napinaj siatki zbyt mocno. Pozostaw sobie możliwość jej swobodnego otwierania. Dobrym pomysłem jest też spryskanie krawędzi kontenera octem. Dużo owadów nie toleruje tego zapachu i po prostu będzie omijało Twój śmietnik z daleka. Kiedy będziesz chciał wyrzucić odpady, to odchyl moskitierę. Nie zapomnij jej później ponownie przymocować.

sposób na muchy w śmietniku, fot. gettyimages
sposób na muchy w śmietniku, fot. gettyimages
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także