NewsyMają w bloku tropiki. Palmy na klatkach schodowych podbiły internet

Mają w bloku tropiki. Palmy na klatkach schodowych podbiły internet

Palmy w bloku? Tak jest w Poznaniu.
Palmy w bloku? Tak jest w Poznaniu.
Źródło zdjęć: © Facebook | Miasto Poznań

05.02.2024 12:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mieszkańcy Poznania dobrze wiedzą, co to znaczy egzotyczne lokum. Chodzi o nietypowe zdjęcie klatki schodowej, które opublikował na Facebooku oficjalny profil miasta. Okazuje się, że mieszkańcy poznańskiego bloku żyją jak w prawdziwej palmiarni!

Okazuje się, że nawet mieszkając w bloku, można cieszy się pięknym ogrodem. Takie doświadczenia mają mieszkańcy jednego z poznańskich budynków. Społeczność tego bloku może cieszyć się nietypową częścią wspólną. Przestrzeń ta, oprócz swojej głównej funkcji, jaką są klatki schodowe, jest również egzotycznym ogrodem. O tym nietypowym rozwiązaniu postanowił poinformować oficjalny profil miasta Poznań na Facebooku. Władze miasta opublikowały zdjęcie, na którym widać palmowe patio poznańskiego bloku. Rozwiązanie to przypadło wielu internautom do gustu. Gdzie zatem znajduje się ten wyjątkowy budynek mieszkalny?

Oryginalny pomysł dewelopera

Jak się okazuje piękny, palmowy ogród w środku bloku został wymyślony przez dewelopera. Egzotyczną roślinność posadzono już na etapie urządzania przestrzeni całego bloku. Ogród mieści się dokładnie na klatkach schodowych budynku i jest zamknięty szklanym dachem. Warto podkreślić, że takich oryginalnych ogrodów na klatkach jest w tym budynku kilka. Ta, której zdjęcie opublikowano na profilu miasta, jest jednak największa. Ciekawostką jest, że przy palmach znajduje się również przeszklona winda. Blok został wybudowany ponad 20 lat temu, ale nadal wygląda dosyć nowocześnie. Zasadzone na samym początku rośliny osiągnęły już duże rozmiary. Wielu mieszkańców podkreśla, że ten piękny ogród był dla nich czynnikiem decydującym przy wyborze zakupu akurat tego lokum.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Gdzie w Poznaniu można znaleźć ten wyjątkowy blok?

Warto podkreślić, że ten piękny palmowy ogród niestety nie jest ogólnodostępną atrakcją. Jest to miejsce przeznaczone wyłącznie dla relaksu maszkańców budynku. Należy o tym pamiętać i mieć świadomość, że jeżeli nie jesteś zaproszonym gościem, to raczej niemożliwym będzie tam wejść i zobaczyć palmy. Tak naprawdę to trudno się dziwić decyzji mieszkańców. W końcu palmowy ogród znajduje się tuż przed ich prywatnymi mieszkaniami. Nie jest to przestrzeń ogólnodostępna.

Większość internautów po zobaczeniu zdjęcia wyjątkowego ogrodu bardzo chciała odwiedzić to miejsce. Niestety trzeba mieć świadomość, że duża liczba dodatkowych osób mogłaby powodować dyskomfort i tłok na klatkach schodowych. Dodatkowo pojawienie się obcych osób w budynku generowałoby różne niebezpieczeństwa i kradzieże. Dla tych najbardziej ciekawskich możemy zdradzić, że nieruchomość znajduje się w Poznaniu w rejonie skrzyżowania ulic Naramowickiej oraz Bolka.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także