PoradyLajfhakiMama pokazuje, jak rozciągnąć wiosenne buty. Awaryjny trik

Mama pokazuje, jak rozciągnąć wiosenne buty. Awaryjny trik

Kobieta zawiązuje dziecku buty
Kobieta zawiązuje dziecku buty
Źródło zdjęć: © Getty Images | ozgurcankaya
04.04.2024 15:21

Nic nie rośnie tak szybko, jak dziecięca stopa. Wie o tym każdy rodzic. Po kilku miesiącach buty nadają się już tylko do kosza. Zanim wyrzucisz kilkumiesięczne trzewiki, wypróbuj ten prosty patent. Wyjaśniamy, jak rozciągnąć buty.

Powiedzenie "rośnie jak na drożdżach" ma pokrycie w rzeczywistości. Maluchy rosną w zastraszającym tempie. Kilkulatki zmieniają rozmiar nawet dwa razy w ciągu roku, nie wspominając już o stopach. Te zdają się rosnąć z dnia na dzień.

Wyciągnęłaś dziecięce trzewiczki i ze zdziwieniem odkryłaś, że są już za małe? Wczesnym rankiem sklepy są jeszcze zamknięte. Nie panikuj. Poznaj patent awaryjny, który rozciągnie je o dobry centymetr. Wyjaśniamy, jak rozciągnąć buty.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jak rozciągnąć buty dziecięce?

Stopa dziecka rośnie ok. 1,5 mm miesięcznie. To bardzo dużo. Pomiędzy 3. a 6. rokiem życia jej wzrost nieco zwalnia, jednak w ciągu roku zwiększa się o ok.1,2 cm. Jesienne buty wiosną są już za małe. Czy jest sens kupować nową parę, kiedy za dwa miesiące będziemy już nosić sandały? Niekoniecznie.

Jak więc wybrnąć z tej kłopotliwej sytuacji? Jeśli nie chcesz kupować nowych butów, możesz rozciągnąć te stare. Jak to zrobić? Poznaj trik, którym podzieliła się użytkowniczka Instagrama znana jako @jknconsults. Na jednym ze swoich ostatnich filmików pokazała, jak rozciągnąć buty dziecięce.

Potrzebujesz dwóch rzeczy — worka strunowego oraz wody. Włóż worek do buta i wypełnij go wodą tak, aby rozciągnął but od środka. Zamknij go dokładnie, aby woda nie dostała się do buta. Wypełnione buty wstaw do zamrażarki na całą noc. Woda zmieni stan skupienia i "rozciągnie" buty od środka. Następnego dnia wyciągnij woreczek i pozostaw buty do całkowitego wyschnięta. W ten sposób zwiększysz je o niecały rozmiar. Teraz już wiesz, jak rozciągnąć buty.

Ten patent sprawdzi się też przy nowych, nierozciągniętych butach, które uciskają dziecko. Pamiętaj jednak, że ta metoda zadziała jedynie przy butach "na styk". Jeśli maluch krzywo chodzi bądź odczuwa dyskomfort, wybierzcie się do sklepu obuwniczego.

Jak dobrać buty dziecięce?

Roczne dziecko zaczyna stawiać pierwsze kroki. Po kilku tygodniach maluchy zaczynają biegać. To najwyższy czas, żeby kupić pierwsze "prawdziwe" buty. To bardzo ważna decyzja, która wpływa na rozwój stopy, a co za tym idzie, całego układu kostnego.

Jak dobrać buty dla dziecka? Nie kieruj się wyglądem, a funkcjonalnością. Pierwsze buty powinny usztywniać kostkę i jednocześnie, być lekkie i elastyczne. Przed zakupem upewnij się, że maluch może w nich swobodnie biegać i kucać. Zapiętek musi przylegać do pięty. W innym wypadku dziecko może zacząć się ślizgać, a stąd już tylko o krok do upadku.

Źródło: mjakmama24.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także