PoradyLajfhakiWkładam stopę dziecka do pudełka. W mig wiem, jaki ma rozmiar buta

Wkładam stopę dziecka do pudełka. W mig wiem, jaki ma rozmiar buta

Dziecko stoi w butach na dywanie
Dziecko stoi w butach na dywanie
Źródło zdjęć: © via Getty Images | Catherine McQueen

26.01.2024 16:48, aktual.: 26.01.2024 17:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Rozmiar butów u dzieci zmienia się niezwykle często. W celu wyboru wygodnego obuwia należy dobrać dziecku odpowiedni rozmiar. Dla wielu ludzi nie jest to jednak proste zadanie. Mamy na to sposób. Oto wskazówki jak odpowiednio zmierzyć stopę dziecka.

Wybór odpowiednich butów dla dziecka często przeradza się w prawdziwy koszmar. Zazwyczaj powodem jest szybkie zwiększenie się rozmiaru stopy u pociechy. Należy podkreślić, że przed zakupem obuwia, stopa dziecka powinna być przez rodzica dobrze zmierzona. Oczywiście można kupić dziecku buty, bez sprawdzania ile centymetrów ma jego stópka. Często prowadzi to jednak do nabycia niewygodnych i za małych butów. Jak wiemy maluch, przymierzający w sklepie samodzielnie obuwie, zazwyczaj nie potrafi określić czy buty dobrze na niego pasują. Idealnym więc rozwiązaniem jest wymierzenie jego stopy. Znamy na to kilka świetnych sposobów!

Podeprzyj się ścianą

Chociaż sposobów na skuteczne zmierzenie stopy u dziecka jest wiele, to jednym z najbardziej sprawdzonych jest patent ze ścianą. Czy słyszałeś wcześniej o tym triku? Sprawdzi się on najlepiej wśród dzieci, które już samodzielnie stoją. Otóż na początek musisz podłożyć kartkę papieru w kratkę pod jedną ze ścian w swoim mieszkaniu. Dobrze, żeby kartka była idealnie dosunięta. Następnie ustaw swoje dziecko przy ścianie tak, aby za piętą był kąt prosty. Potem zaznacz długość najdłuższego palca dla obydwu stópek. Na koniec zmierz ilość centymetrów od ściany do najdłuższego palca. Zwróć uwagę, że stopy nie muszą być dokładnie tej samej długości. Mogą się nieznacznie różnić, jeśli tak będzie, to wtedy weź pod uwagę długość większej stópki.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Do zmierzenia stopy użyj pudełka lub kartek i flamastra

Bardzo dobrym i szybkim sposobem na określenie długości stopy u dziecka jest użycie pudełka. Najlepiej wykorzystać do tego patentu pudełko kartonowe. Jeśli masz już je przygotowane, to włóż do niego nogę dziecka. Ważne, aby w pudełku dosunąć piętę do jednego boku. Następnie dokładnie zaznacz długopisem koniec najdłuższego palca. Potem sięgnij po centymetr i zmierz długość całej stopy. To samo zrób z drugą stopą. Innym skutecznym sposobem jest rozłożenie na podłodze kartki i postawienie na niej dziecka. Następnie musisz kolorowym flamastrem dokładnie obrysować kształt stopy. Co ważne, najlepiej jeśli nie obrysujesz od razu obu nóg. Znacznie łatwiej będzie ci na początek zająć się tylko jedną. Kolejnym krokiem powinno być zmierzenie rysunku stopy od najbardziej wysuniętego miejsca na pięcie do najbardziej wysuniętego punktu przy palcach.

Zakupy z patyczkiem

Ostatnim, znanym trikiem na wymierzenie rozmiaru stopy u dziecka jest użycie patyczka. Możesz do tego wykorzystać na przykład patyczek do uszu, kawałek gałązki lub patyk po jakimś większym lizaku. Następnie przyłóż patyczek do stopy dziecka i przytnij go odpowiednio do długości jego stópki. Potem możesz zabrać patyczek ze sobą do sklepu i użyć go do zmierzenia długości z podeszwy buta. Nie zawsze jednak sposób ten jest dokładny, więc w tym wypadku mimo wszystko zalecamy również zmierzenie przez dziecko butów w sklepie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także