PoradyLajfhakiMarketingowcy nie chcą, by mówić głośno o tym triku. Oszczędzam majątek na praniu

Marketingowcy nie chcą, by mówić głośno o tym triku. Oszczędzam majątek na praniu

Gąbka w pralce to superkreatywny i oszczędny patent
Gąbka w pralce to superkreatywny i oszczędny patent
Źródło zdjęć: © Genialne

20.12.2023 14:16, aktual.: 20.12.2023 14:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nie ma nic przyjemniejszego niż zapach świeżego prania. Specjaliści od marketingu wiedzą o tym doskonale i wykorzystują to na każdym kroku. Wymyślają kapsułki aromatyzujące czy perfumy do prania. Jak można się domyślić, żadna z tych rzeczy nie jest nam potrzebna.

Płyn do prania, płyn do płukania, spray do szyb, żel do WC... Trochę się tego zbiera, czyż nie? A to dopiero początek listy detergentów, która znajdują się w każdym domu. Co roku wydajemy na nie setki złotych. Cóż, marketing zrobił swoje. Nagle potrzebujemy kilkunastu chemikaliów, nie zdając sobie sprawy z tego, że wiele z nich bazuje na tych samych składnikach.

Przecież większość z nich można zastąpić domowymi środkami czystości. Producenci chcą jednak, byśmy kupowali sklepowe detergenty w dużych ilościach. Zależy im też, abyśmy stosowali ich jak najwięcej i jak najczęściej. W końcu dzięki temu zarabiają. Można wyjść im naprzeciw, stosując trik z gąbką. Jeśli zastanawiasz się, czym zastąpić płyn do płukania, na to pytanie również poznasz odpowiedź w poniższym artykule. To genialny patent!

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zamiast kolejnego opakowania płynu do płukania, wypróbuj trik z gąbką

Jeszcze kilkanaście lat temu proszki do prania bazowały na silnych substancjach piorących, które sprawiały, że wyprane tkaniny były sztywne i nieprzyjemne w dotyku. Niedługo później pojawiły się płyny do prania. Nadawały przyjemnego zapachu i zmiękczały tkaninę. Tak było jeszcze dwadzieścia lat temu.

W dzisiejszych czasach płyn do płukania nie jest już potrzebny. Zarówno proszki jak i płyny do prania mają w składzie składniki zmiękczające i aromatyzujące. Płyn do płukania jest zbędnym wydatkiem. Chyba, że wykorzystasz go w bardziej ekonomiczny sposób.

Jak to zrobić? Wystarczy, że potniesz gąbkę na niewielkie paski, a następnie zanurzysz je w płynie do płukania. Tak przygotowaną gąbkę wrzuć do bębna razem z brudnymi ubraniami i włącz pralkę. W trakcie prania gąbka uwolni detergent, dzięki czemu wyprane tkaniny będą pięknie pachnieć. Co przemawia na korzyść tego patentu. do jednego prania używa się znacznie mniej detergentu niż w przypadku, jeśli wlewalibyśmy go do szufladki.

Domowy płyn do płukania. Kosztuje grosze, a działa cuda

Płyn do płukania potrafi uczulić, o czym doskonale wiedzą alergicy. Na szczęście jest na to sposób. Przygotuj domowy płyn do płukania, który bazuje na naturalnych, ogólnodostępnych składnikach. Potrzebujesz wody, kwasku cytrynowego oraz ulubionego olejku eterycznego. Kwasek cytrynowy rozpuść w ciepłej wodzie i dodaj 20-30 kropel olejku. Kwasek zmiękczy tkaniny, a olejek zapewni im przyjemny zapach.

Zobacz także