Moje rośliny ogrodowe kwitną najlepiej na całej ulicy. Sekretem jest domowa odżywka

Moje rośliny ogrodowe kwitną najlepiej na całej ulicy. Sekretem jest domowa odżywka

naturalna odżywka do kwiatów ogrodowych pobudzi ich wzrost, fot. gettyimages
naturalna odżywka do kwiatów ogrodowych pobudzi ich wzrost, fot. gettyimages
06.06.2023 17:51

Ta naturalna odżywka do kwiatów ogrodowych, pobudzi do wzrostu oraz kwitnienia wszystkie Twoje rośliny. Jest prosta do zrobienia.

Każdy ogrodnik chciałby, aby jego rośliny wyglądały jak najlepiej i oczywiście pięknie kwitły. Aby tak się stało, to konieczne jest użycie dawki nawozu. Nie musisz go kupować w sklepach. Wystarczy, że odżywkę zrobisz samodzielnie w swoim domu. Do tego celu potrzebujesz pewnej rośliny doniczkowej. ;)

Jak zrobić naturalny nawóz do kwiatów ogrodowych?

To może być dla Ciebie zaskoczeniem, ale w pełni ekologiczną odżywkę zrobisz z liści popularnej sansewierii gwinejskiej (Sansevieria trifasciata). Ten sukulent jest mało wymagającą i odporną rośliną. Zwie się go także językami teściowej, wężownicą czy mieczem św. Jerzego. Co ważne, mięsiste oraz wysmukłe liście sansewierii, zawierają w sobie sporą dawkę magnezu, azotu, potasu i fosforu. A to pierwiastki są niezbędne do prawidłowego rozwoju roślin. One pobudzają wzrost oraz kwitnienie i pozytywnie wpływają na ogólną kondycję kwiatów. Jak sporządzić odżywkę?

  • Najpierw zetnij kilka liści i pokrój je na mniejsze kawałki.
  • Później fragmenty sansewierii włóż do blendera i wlej litr wody.
  • Całość dobrze zmiksuj.
  • Na koniec przecedź substancję i gotowe.
  • Taką odżywką nawoź rośliny ogrodowe raz w miesiącu. Pamiętaj, aby aplikować ją na glebę i korzenie. Odżywką nie spryskuj liści.
naturalna odżywka do kwiatów ogrodowych , fot. freepik
naturalna odżywka do kwiatów ogrodowych , fot. freepik

Jak dbać o kwiaty ogrodowe?

Oczywiście kwiaty mają różne wymagania glebowe, a także zapotrzebowanie na wodę czy dostęp do światła słonecznego. Jednak istnieją ogólne zasady, które pomogą ci lepiej zadbać o swoje rośliny.

  • Rzeczą najważniejszą jest ocena ziemi, jaką posiadasz w ogrodzie. Musisz znać jej odczyn (kwasowy, zasadowy, obojętny), aby dobrać właściwe kwiaty.
  • Następnie zidentyfikuj miejsca, które chcesz obsadzić roślinami. Tam, gdzie dociera dużo słońca, posadź kwiaty, którym ono niestraszne. Oczywiście znajdziesz też odpowiednie rośliny do miejsc całkowicie zacienionych lub znajdujących się tylko w półcieniu. Są też kwiaty, które dobrze się czują np. pod drzewami czy przy murach bądź płotach.
  • Zapewnij roślinom odpowiednie towarzystwo. Dobierz je tak, aby naprawdę lubiły swoje sąsiedztwo.
  • Dbaj o regularne podlewanie.
naturalna odżywka do kwiatów ogrodowych , fot. freepik
naturalna odżywka do kwiatów ogrodowych , fot. freepik
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także