PoradyLajfhakiMyślisz, że prasowanie majtek to przesada? Zdziwisz się, ile daje korzyści

Myślisz, że prasowanie majtek to przesada? Zdziwisz się, ile daje korzyści

Wyprasuj bieliznę, a pozbędziesz się kilku problemów.
Wyprasuj bieliznę, a pozbędziesz się kilku problemów.
Źródło zdjęć: © Getty Images | Holly Harris

14.01.2024 13:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dla wielu osób prasowanie to uciążliwy obowiązek, który często jest odkładany na później. W efekcie, stosy upranych ubrań czekają na swoją kolej, co powoduje tylko frustrację. Jednak nie wszyscy są świadomi, że prasowanie bielizny może przynosić ogromne korzyści!

Jak wszyscy wiemy, bielizna to bardzo osobista część garderoby. Jej głównym zadaniem jest ochrona najbardziej wrażliwych części naszego ciała. Dlatego tak ważne jest, aby regularnie o nią dbać, utrzymując ją w czystości. Często się jednak zdarza, że już po kilku praniach biustonosze, gorsety czy majtki tracą swój pierwotny wygląd i ulegają deformacji. Z tego powodu samo pranie bielizny często nie jest wystarczające.

Wyprasuj swoją bieliznę

Chociaż bielizna ma swój początek już w starożytności, to w obecnych czasach dla niektórych nadal jest tematem tabu. Należy jednak pamiętać, że regularne zmienianie bielizny to konieczność i jedna z podstawowych zasad higieny. Dodatkowo okazuje się, że prasowanie majtek może przynieść wiele korzyści. Otóż podczas prania nie wszystkie środki w pełni się rozpuszczają. Skutkuje to osadzaniem się cząsteczek na bieliźnie. W efekcie mogą one mocno podrażnić skórę, co jest szczególnie niekorzystne dla stref intymnych. W takim przypadku warto sięgnąć po żelazko, które spowoduje, że chemiczne substancje szybko odparują. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnych infekcji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Bielizna może być siedliskiem bakterii

Często zdarza się, że w pośpiechu zbierając pranie, nie zwracasz uwagi na to, czy jest ono już całkowicie suche. W efekcie wilgotna bielizna staje się idealnym środowiskiem do rozwoju grzybów i bakterii, które mogą wywołać różne choroby. Dlatego, jeśli zauważysz, że twoje majtki są nie do końca suche, nie wahaj się sięgnąć po żelazko!

Dlaczego jeszcze warto prasować bieliznę?

Zdrowie powinno być dla najważniejsze i to właśnie ono powinno być główną motywacją do tego, aby regularnie prasować bieliznę. Zazwyczaj pranie odbywa się w niskiej temperaturze, co nie pozwala na całkowite pozbycie się grzybów, pleśni czy patogenów. Dodatkowo wilgoć sprzyja pojawieniu się drożdżaków, które mogą wywołać nieprzyjemne i trudne do wyleczenia infekcje intymne. Warto prasować bieliznę, ponieważ wysoka temperatura sprawi, że bakterie oraz grzyby znikną natychmiast.

Warto również zwrócić uwagę na wybór odpowiedniego urządzenia, które będzie bezpieczne dla materiałów, z jakich wykonana jest bielizna, na przykład majtki. W tym celu dobrze sprawdzi się parownica, która skutecznie usuwa drobnoustroje z ubrań oraz pozwala szybko i wygodnie pozbyć się wszelkich zagnieceń.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także