PoradyLajfhakiNajlepszy sposób na pranie poduszek. Dorzuć do bębna, a będą puszyste jak chmurka

Najlepszy sposób na pranie poduszek. Dorzuć do bębna, a będą puszyste jak chmurka

Jak prać poduszki z pierza, by nie straciły kształtu, fot. genialne.pl
Jak prać poduszki z pierza, by nie straciły kształtu, fot. genialne.pl
19.09.2023 14:38

Poduszki z pierza można prać w pralce, jednak trzeba przy tym trzymać się kilku zasad, by nie zniszczyć ich naturalnych właściwości. Dzięki temu sposobowi nie ulegną zniszczeniu, a będą miło odświeżone.

Wybór odpowiedniej poduszki do spania ma duże przełożenie na jakość naszego snu. Wiele osób decyduje się na naturalne wypełnienie z pierza. Takie poduszki są miękkie i trwałe, lecz sprawiają kłopot, gdy chcemy je odświeżyć. Nie wiemy, czy prać w pralce, czy może lepiej oddać je do odświeżenia w pralni? Okazuje się, że można je uprać w domu, lecz trzeba się za to odpowiednio zabrać.

Jak prać poduszki z pierza, by ich nie zniszczyć?

Zanim wrzucisz poduszkę do pralki, dokładnie się jej przyglądnij. Nie powinna mieć żadnych dziur ani przetarć, z których wypada wypełnienie. Jeśli takie znajdziesz, zaszyj je, by zniwelować ryzyko rozprucia w praniu. Jeśli masz mały bęben, lepiej prać poduszki pojedynczo niż ściśnięte jak ogórki w słoiku. Pierz je w temperaturze 40 stopni Celsjusza, z możliwie jak najmniejszymi obrotami. Po skończonym praniu wywieś poduszki na zewnątrz (balkon również się nada). Nich cię nie kusi wrzucać ich do suszarki bębnowej — tylko się zniszczą. Jeśli chodzi o detergent, używamy go nieco mniej niż przy standardowym praniu. Wtedy mamy pewność, że wszystko dobrze się wypłucze.

Obraz

Jak sprawić by poduszka nie odkształciła się w trakcie prania?

Kiedy działamy wodą i detergentem, pierze może się zbić i nie być już tak miękkie. A więc jak właściwie prać poduszki z pierza? Aby uniknąć takiego scenariusza, wypróbuj trik z piłeczkami tenisowymi. Wystarczy wrzucić 2/3 piłki do bębna, zanim wsadzisz tam poduszkę. Podczas prania piłeczki będą się obijać o materiał i stale rozbijać pierze. Nie martw się o pralkę, piłeczki nie dadzą rady uszkodzić bębna, gdyż będą miały zbyt mało miejsca na uderzenie o komorę wewnątrz. Jeśli nie masz takich piłeczek, wrzuć kilka kasztanów do skarpetki i ją dobrze zwiąż. Zrób kilka takich pakunków i powkładaj do wnętrza bębna.

Jak prać poduszki z pierza, by nie zmieniły kształtu? fot. Freepik
Jak prać poduszki z pierza, by nie zmieniły kształtu? fot. Freepik
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także