PoradyDomowe trikiNatychmiast wyrzuć z domu. Bez tych 6 rzeczy w domu od razu zapanuje porządek

Natychmiast wyrzuć z domu. Bez tych 6 rzeczy w domu od razu zapanuje porządek

Pozbądź się kilku rzeczy, a w domu zapanuje porządek.
Pozbądź się kilku rzeczy, a w domu zapanuje porządek.
Źródło zdjęć: © Getty Images
01.03.2024 17:51, aktualizacja: 01.03.2024 18:19

Czysty i wysprzątany dom sprawia, że nie tylko żyje się nam w nim lepiej, ale też wizualnie wnętrze wygląda estetycznie. Nie zawsze kluczem do tego jest utrzymanie porządku w postaci regularnego odkurzania lub ścierania kurzy z półek. Bardzo często drobne i na pierwszy rzut niepozorne przedmioty zagracają przestrzeń. Dziś dowiesz się, jak zrobić porządek w domu w zaledwie sześciu krokach.

Czy kiedykolwiek słyszałeś o minimalizmie? Z pewnością kojarzysz to pojęcie tylko z modnego w ostatnich latach stylu we wnętrzach, a nie wiesz, że możesz go wprowadzić także do swojego życia. Według danych statystycznych przeciętny Amerykanin posiada w swoim domu blisko 300 tysięcy przedmiotów, które nie zawsze są tymi najczęściej używanymi. Choć nie znamy statystyk z Polski, pewne jest, że wielu z nas ma w mieszkaniu rzeczy z pozoru niezbędne, ale tak naprawdę niewyglądające dobrze. W łatwy sposób można osiągnąć porządek w domu. Wystarczy wiedzieć, co wyrzucić.

Od czego zacząć generalne porządki?

Na początek musisz dobrze przyjrzeć się przestrzeni, w której mieszkasz. Czy znajdują się w twoim domu przedmioty, które kłócą się z twoją estetyką? Być może jest pewien element we wnętrzu, którego na pierwszy rzut oka podczas sprzątania nie dostrzegasz? Porządek nie zrobi się sam, a warto mu w tym systematycznie pomagać. Jeśli zależy ci na tym, aby odgruzować swoje mieszkanie, to będziesz musieć pozbyć się pewnych rzeczy lub przysłowiowych "przydasiów". Dzięki sześciu krokom już zawsze będziesz wiedzieć, jak zrobić porządek w domu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Szybki porządek w domu jest marzeniem każdego z nas, ponieważ mało kto ma czas, aby non stop sprzątać, a co gorsza segregować znajdujące się w nim bibeloty. Do tego procesu nie potrzeba specjalnych przygotowywań, a świadomości, że często mamy w swoich wnętrzach zbyt dużo rzeczy, które wizualnie nie dodają przestrzeni uroku. W przypadku tych porządków nie chodzi o detergenty, a usunięcie widocznego bałaganu, który zaburza estetykę. Podczas porządków przyda ci się pojemny kosz na śmieci oraz obiektywne oko.

Jak zrobić szybko porządek?

Bardzo źle wyglądają widoczne kable lub przewody, a szczególnie kiedy ciągną się po podłodze lub całym domu. Warto je posegregować do specjalnego pojemnika, a te od urządzeń na stałe podłączonych do prądu zamaskować estetycznymi listwami.

Sprawa wygląda podobnie z lodówką, a w zasadzie z magnesami, zdjęciami lub karteczkami, które w pewnym momencie przestają wyglądać uroczo i wprowadzają chaos do wnętrza. Wystarczy wyrzucić je do kosza lub poukładać w pojemniku na pamiątki, a porządek pojawi się od razu. W kuchni źle prezentują się także sprzęty małego AGD zalegające na blatach. Tylko odciągają wzrok od koloru frontów lub ścian. Najlepiej uporządkować je tak, aby na widoku zostały tylko te, których używasz na co dzień.

Ta sama zasada dotyczy kosmetyków w łazience, których jest zbyt dużo, przez co pomieszczenie zaczyna przypominać drogerię, a nie dom. Ograniczając ich ilość, błyskawicznie zrobisz porządki w domu. Podobnie będzie z przedpokojem lub korytarzem. Właśnie na nim znajdują się buty oraz kurtki, które często wiszą już kolejny sezon, zamiast być schowane do szafy. Jeśli lubisz czytać, to z pewnością masz dużo niepoukładanych książek na półkach. Uporządkuj je, a zobaczysz, jak mocno zmieni się twoje wnętrze!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także