InspiracjePomysłyMatka narobiła mu wstydu przed kolegami. "Może to go czegoś nauczy"

Matka narobiła mu wstydu przed kolegami. "Może to go czegoś nauczy"

Ta metoda na bałagan w pokoju syna była jednym rozwiązaniem
Ta metoda na bałagan w pokoju syna była jednym rozwiązaniem
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | Rawpixel.com

21.02.2024 08:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wychowanie dziecka to najtrudniejszy test na cierpliwość, jaki muszą zdać rodzice. Szczególnie ciężko jest, kiedy nasza pociecha zamienia się w nastolatka, a wtedy wszędzie wokół panuje chaos i bałagan. Ta matka znalazła drastyczny, ale skuteczny sposób jak przywołać syna do porządku.

Historia matki opisana przez portal "Styl.fm" udowadnia, że nastolatek w domu to twardy orzech do zgryzienia. Bardzo często kontakt oraz próby rozmów z synem spełzały na niczym, a kością niezgody był bałagan w jego pokoju. Prośby, tłumaczenia lub groźby nie sprawiały, że syn zaczynał sprzątać, a zawsze czekał, aż zrobi to za niego mama. Nasza bohaterka znalazła sposób na bałagan w pokoju syna.

Bałagan w pokoju, czyli wstydliwa motywacja do sprzątania

Kobieta chciała nauczyć swojego syna wielu rzeczy, ale najważniejszą z nich był porządek oraz regularne sprzątanie. Samodzielność w kwestii czystości jest kluczowa, a nasza bohatera wiedziała, że prędzej czy później pomoże to jej dziecku w przyszłości. Syn zawsze regularnie sprzątał, ale do pewnego czasu, czyli nastoletniości. Wiek dojrzewania oraz szalejące hormony zrobiły swoje, przez co w pokoju chłopaka zaczął panować nieznośny bałagan, a na to kobieta nie mogła patrzeć.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Pokój nastolatka przypominał pobojowisko niż pomieszczenie, a wszystko za sprawą porozrzucanych ubrań, brudnych naczyń, papierków, których z dnia na dzień gromadziło się więcej. Taki widok był dla naszej bohaterki po prostu odrażający, a usilne prośby o posprzątanie tego bałaganu nie działały. Motywator dla nastolatka był jeden — koledzy. Dopiero gdy oni przychodzili do niego w odwiedziny, chłopak mobilizował się do porządków, a nawet prosił o pomoc mamę, a ona zawsze się na to godziła. Potem syn składał jej obietnice regularnego sprzątania, której nie spełniał, przez co zarówno matka, jak i syn wpadali w błędne koło.

Odważna matka oraz koledzy zdziwieni bałaganem w pokoju

Nastolatek zawsze wiedział z wyprzedzeniem, kiedy ma spodziewać się kolegów, a niezwykle zależało mu na pokazaniu siebie od jak najlepszej strony. Nowe środowisko oraz szkoła tego wymagały i nie mógł przeszkodzić mu w tym bałagan w pokoju. Nasza bohaterka szybko zauważyła ten czuły punkt syna i postanowiła go wykorzystać.

Tym razem koledzy nastolatka czekali na niego przed domem, ale kobieta zaprosiła ich do środka i brudnego pokoju syna, który nie wyglądał tak, jak podczas ich wcześniejszej wizyty. Ten widok mocno ich zdziwił, a nastolatka niezwykle rozzłościła postawa matki. W efekcie syn obraził się na naszą bohaterkę, która bez wahania zaprezentowała jego znajomym bałagan. Ta nauka porządku była gorzką lekcją, ale być może skuteczną?

Źródło: "Styl.fm".

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także