PoradySprzątanie6 rzeczy, które powinieneś wyrzucić z szafy. W końcu zaprowadzisz porządek

6 rzeczy, które powinieneś wyrzucić z szafy. W końcu zaprowadzisz porządek

Kobieta sprząta w szafie.
Kobieta sprząta w szafie.
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | Okrasiuk
26.02.2024 07:42, aktualizacja: 26.02.2024 08:06

Twoja szafa jest przepełniona i już nic się w niej nie mieści? Pewnie panuje w niej duży chaos. Na szczęście wiemy, jak temu zaradzić. Podpowiadamy, jakie rzeczy najlepiej wyrzucić z szafy oraz jakich sztuczek możesz użyć, aby mieć w niej więcej miejsca. W końcu zrobisz porządek w szafie!

Dla wielu osób szafa to codzienne pole bitwy. Ciężko w niej coś znaleźć, a kiedy chcemy szybko coś wyjąć, to powstaje się jeszcze większy bałagan. Dodatkowym problemem, z którym mierzy się spora grupa osób, jest brzydki, zatęchły zapach z szafy. Głównym powodem takiej nieprzyjemnej woni są zazwyczaj bakterie i roztocza, które bytują na ubraniach oraz półkach szafy. Za ich rozwój odpowiada między innymi nieprawidłowe przechowywanie odzieży. Niestety nie wszyscy zdają sobie sprawę, że porządek oraz ilość rzeczy w szafie mają ogromny wpływ na panującą w niej cyrkulacje powietrza oraz ogólny stan ubrań. Dowiedz się więc, jakich sześciu rzeczy najlepiej pozbyć się ze swojej szafy. Dzięki temu zabiegowi odzyskasz porządek oraz równowagę.

Czego pozbyć się z szafy, żeby zrobić porządek?

Aby zwiększyć ilości miejsca, musisz pogodzić się z koniecznością wyrzucenia kilku rzeczy. Niestety jest to niezbędne, jeśli chcesz wprowadzić tam realne zmiany i porządek w szafie. Na początek najlepiej posortuj ubrania i oddziel te, które już na ciebie nie pasują lub ich już nie lubisz. Taką odzież możesz spakować i oddać na cele charytatywne lub sprzedać na internetowych aukcjach. Jeśli twoje ubrania są już dziurawe lub bardzo brudne, to warto je po prostu wyrzucić do kosza na śmieci.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Chcąc uzyskać więcej miejsca w szafie, na pewno musisz zwrócić uwagę na buty. Ich przechowywanie w szafie zajmuje bezsensownie cenne miejsce. Zwłaszcza jeśli trzymasz je w kartonowych pudełkach. Najlepiej umieścić je w korytarzu lub na specjalnym stojaku, Jeżeli posiadasz dużą kolekcję butów, to możesz przechowywać je sezonowo. Te, które nie nadają się na obecną porę roku, warto zabezpieczyć i schować na strych lub do piwnicy.

Jak zrobić porządek w szafie?

Jeżeli twoja szafa służy to przechowywania nie tylko ubrań, ale również wszelkich torebek i papierów prezentowych, pudełek, które mogą się przecież kiedyś przydać oraz sezonowych dekoracji, to popełniasz ogromny błąd. Szafa powinna służyć jedynie dla ubrań. Wszelkie zagracanie jej tego typu dodatkowymi rzeczami prowadzi to chaosu i bałaganu. Nie jest to także dobre miejsce na magazynowanie nietrafionych prezentów czy gadżetów do spędzania wolnego czasu takich jak kije golfowe, piłki czy maty do jogi. Aby zaoszczędzić miejsce w szafie, najlepiej jeśli będziesz segregować swoje ubrania sezonowo.

Jak stworzyć więcej miejsca w szafie?

Oprócz segregacji ubrań bardzo ważna jest również organizacja przestrzeni. Podpowiadamy więc jak najlepiej wykorzystać wolne miejsce w szafie. Potrzebne ci będą do tego organizery do szuflad oraz przegródek. Powkładaj tam jak najwięcej rzeczy typu bielizna i dodatki. Postaraj się również wykorzystać pozostałą przestrzeń poprzez zamontowanie w szafie dwóch drążków na ubrania. Pamiętaj również o odpowiednim składaniu ubrań. Sprawdzi się to zwłaszcza w przypadku jeansowych spodni. Dzięki temu skutecznie zaoszczędzisz miejsce w swojej szafie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także