DomKuchnia i jadalniaŚciągnij magnesy z lodówki. Jest dobry powód

Ściągnij magnesy z lodówki. Jest dobry powód

Magnesy na lodówce niosą z sobą pewne ryzyko
Magnesy na lodówce niosą z sobą pewne ryzyko
Źródło zdjęć: © Genialne
22.11.2023 18:51, aktualizacja: 10.01.2024 20:17

Kolekcjonujesz magnesy z podróży? Niestety te małe ozdobniki powinny zniknąć z lodówek. Po przeczytaniu tego artykułu z pewnością je zdejmiesz i przestaniesz praktykować ten zwyczaj. Mimo że to miejsce wydaje się wręcz idealne na ich ekspozycję, to lepiej zrezygnować z tego zwyczaju.

Fani podróżowania po świecie mają tendencję do zbierania małych pamiątek z wyjazdów. Mogą być to pocztówki, koszulki lub magnesy. Te ostatnie najczęściej wystawiamy na lodówce, co niestety może źle się skończyć dla naszego sprzętu AGD. Dlaczego wieszanie magnesów jest takie niebezpieczne? Już śpieszymy z odpowiedzią.

Dlaczego magnesy nie powinny znaleźć się na lodówce?

Decydując się na zakup jakiejś pamiątki, poruszamy kilka kwestii – czy zmieszczę ją do bagażu, ile będzie mnie kosztowała i czy nie stanie się tzw. kurzołapem. Magnes jest mały, stosunkowo tani i zawsze znajdzie się dla niego jakieś dogodne miejsce. Większość z nas wiesza go na lodówce, lecz nie jest to najlepszy pomysł.

Pokaźna ilość magnesów na froncie lodówki może przyczynić się do uszkodzenia jej powierzchni. Te z wystającymi, ostrymi elementami łatwo rysują metal. Są to uszkodzenia nie do odratowania. Tym większe ryzyko wystąpienia "rysek" pojawia się, gdy lodówka jest wręcz zapełniona ozdobnikami.

Czy magnesy szkodzą lodówce?
Czy magnesy szkodzą lodówce?© Adobe Stock | Serghei Starus

W sieci krąży informacja, iż magnesy wytwarzają pole magnetyczne, które działa na procesor lodówki. Szczególnie narażone są ponoć lodówki z dodatkowymi funkcjami jak wyświetlacz czy panel dotykowy. Co ciekawe, spekuluje się również, że urządzenie może pobierać więcej energii, gdy jest zasypane mnóstwem magnetycznych pamiątek.

Portal "komputerswiat.pl" odważnie mówi jednak, iż jest to bzdura. Magnesy w żaden sposób nie działają negatywnie na procesy zachodzące w lodówce, ponieważ nie są aż tak silne — nawet jeśli będzie ich więcej. To nie zmienia jednak faktu, że ryzyko powstania zarysowań nadal pozostaje. O wiele lepiej pościągać nadmiar ozdobników i umieścić je na pólkach, komodach, czy przyczepić do innych metalowych elementów w kuchni, które nie są aż tak reprezentacyjne jak właśnie drzwi lodówki.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Czy magnesy działają na jakość jedzenia wewnątrz chłodziarki?

Mimo że brzmi to dość nietypowo, wiele osób zastanawia się nad tym faktem. Czy pole magnetyczne może działać na spożywaną żywność? Również w tym przypadku możesz odetchnąć z ulgą, gdyż nie ma żadnych dowodów na to, że magnesy wpływają na żywność.

Magnesy na lodówce
Magnesy na lodówce© Genialne.pl

Jeśli nie masz pojęcia, co teraz zrobić ze swoją pokaźną kolekcją, mamy dla ciebie kilka pomysłów. Pierwszy z nich to kupienie tablicy magnetycznej, na której można bezpiecznie umieścić pamiątki z podróży. Taką tablicę warto powiesić w kuchni lub korytarzu. Druga opcja to nabycie metalowych ramek, na których powiesisz magnesy. Może być to genialna ozdoba na pustą ścianę. Nie dosyć, że będzie kreatywna, to przy okazji będzie ci przypominać o cudownych chwilach spędzonych w innym kraju czy mieście.

Źródło: "https://www.komputerswiat.pl/"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także