PoradyNaukowcy nie mają wątpliwości. To, kiedy się urodziłeś, mocno wpływa na charakter

Naukowcy nie mają wątpliwości. To, kiedy się urodziłeś, mocno wpływa na charakter

pora roku urodzenia wpływa na charakter, fot. Freepik
pora roku urodzenia wpływa na charakter, fot. Freepik
25.05.2023 08:27

Charakter człowieka kształtuje wiele czynników - geny, wychowanie, środowisko, w którym dorastamy. Okazuje się, że na charakter wpływa również pora roku urodzenia. Do takich wniosków doszli naukowcy.

Główną rolę w rozwoju charakteru mają geny oraz normy społeczno-kulturowe obowiązujące w otoczeniu, w którym dorastamy. Miłośnicy astrologii oraz numerologii wierzą, że nie bez znaczenia jest również data urodzenia. Częściowo tę teorię potwierdzili naukowcy, którzy stwierdzili, że na charakter wpływa pora roku, w której przyszliśmy na świat.

Czy pora roku wpływa na charakter?

Do niedawna tylko miłośnicy astrologii oraz numerologii wierzyli, że data urodzenia ma wpływ na to, jaki mamy charakter. Pierwsi dużą wagę przykładają do znaków zodiaku. Dla drugich znaczenie mają wyliczenia dokonane na podstawie liczb z daty urodzenia. Naukowcy z Węgier doszli do wniosku, że moment, w którym przyszliśmy na świat, rzeczywiście może wpływać na posiadanie konkretnych cech osobowości. Nie ma to jednak związku ani z gwiazdami, ani z liczbami. Kluczowe znaczenie mają ich zdaniem pory roku. Badania wykazały, że okres roku, w którym się urodziliśmy, determinuje nie tylko charakter, ale także fizyczne zdolności oraz wrodzone choroby. Wpływa również na długość życia.

Czy pora roku urodzenia wpływa na charakter? Fot. Freepik
Czy pora roku urodzenia wpływa na charakter? Fot. Freepik

Jak pora roku urodzenia wpływa na charakter?

Zdaniem węgierskich naukowców osoby urodzone wiosną, latem, jesienią oraz zimą mają zupełnie odmienne charaktery.

  • Wiosną rodzi się najwięcej optymistów. Osoby urodzone w tym czasie są pełne energii i chcą odkrywać świat. Charakteryzują je ogromna ambicja i łatwe przyswajanie nowych wiadomości. Zdarza się jednak, że mają słomiany zapał i szybko rezygnują z podjętych działań. Bywają też dość nerwowe.
  • Latem, choć może wydawać się to nieco dziwne, rodzą się osoby melancholijne, łatwo popadające w smutek. Zwykle osoby urodzone o tej porze roku nie potrafią odpuszczać i zbyt wiele myślą o sprawach, na które nie mają wpływu. Są jednak sumienne i nigdy się nie poddają. Późno chodzą spać i miewają problemy ze snem.
  • Jesień to czas, kiedy rodzi się najwięcej osób odpornych na zmiany nastrojów związane z brzydką pogodą. Są introwertykami ceniącymi spokój i naturę. Niewiele mówią i lubią dużo spać. To właśnie one żyją najdłużej - nawet o 7 miesięcy w porównaniu do osób urodzonych wiosną oraz latem.
  • Zima to okres, gdy na świat przychodzą prawdziwe oazy spokoju. Osoby urodzone w najzimniejszych miesiącach roku często miewają problemy z zapanowaniem nad swoimi emocjami, ale wyróżniają się wysoką odpornością i umiejętnością radzenia sobie w każdych warunkach. Mają dużą zdolność logicznego myślenia i lubią się uczyć.
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także